obrazek

Eliminacje wojewódzkie "VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP"

25 września 2015 r.

W dniu 25 września 2015r. odbyły się na kompleksie boisk sportowych „ORLIK-2012” przy Zespole Szkół w Cycowie eliminacje wojewódzkie do „VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP”. Uroczystego otwarcia turnieju, podsumowania zawodów i wręczenia pamiątkowych dyplomów dokonali p. Marta Kociuba - Z-ca Wójta Gminy Cyców wraz z p. Józefem Sochajem – nauczycielem wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Głębokiem i jednocześnie Animatorem „Orlika” oraz gospodarz obiektu - dyrektor Zespołu Szkół w Cycowie p. Zbigniew Rutkowski. Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym.

Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny (zwycięzcy eliminacji gminnych) w kategorii wiekowej 10-11 lat dziewcząt: ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Głębokiem („SKS Głębokie”), ze Szkoły Podstawowej w Spiczynie („Szkoła Podstawowa w Spiczynie”) i ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie („Ludwin”). W turnieju strzelono 9 bramek.

I - miejsce zdobyła drużyna „SKS Głębokie” w składzie: Szysz Oliwia, Kloc Natalia, Oleksiejczuk Magdalena, Sawicka Dominika, Kloc Paula, Nowakowska Natalia, Futa Anna;

II - miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Spiczynie („Szkoła Podstawowa w Spiczynie”);

III – miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie („Ludwin”);

Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał p. Józef Sochaj. Osadę sędziowską stanowili uczniowie gimnazjum. Zawody przebiegały sprawnie i bezpiecznie przy dużym udziale kibiców, wśród których byli także rodzice zawodniczek.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie z Głębokiego i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji.

Tekst: Andrzej Choma.
Zdjęcia: Paweł Enskajt.