Integracyjny Turniej Piłki Nożnej 2018

W dniach 16.10 – 23.11.2018 r. rozegrany został Integracyjny Turniej Piłki Nożnej. Celem turnieju była integracja zespołów klasowych, popularyzacja piłki nożnej w środowisku szkolnym i lokalnym, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz popularyzacja zdrowej – sportowej rywalizacji.

Turniej rozegrany został pod patronatem Wójta, a fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W turnieju brali udział uczniowie kl. III gimnazjum oraz szkoły podstawowej - klasy VII - VIII. Zgłosiło się 9 zespołów, które podzielone zostały na trzy grupy. W grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Trzy najlepsze zespoły wyłonione w fazie grupowej zagrały w finale. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Wyłoniono najskuteczniejszego zawodnika turnieju, został nim Dawid Orłowski – 16 zdobytych bramek, na wyróżnienie zasługują również: Marcel Wiechnik (13), Piotr Bytys (11), Bartosz Pągowski (11) i Dawid Józefczuk (10).

Podział zespołów na grupy:

• grupa – klasy: VIIIB, IIIC, VIIIA
  • grupa – klasy: VIIIC, VIIB, IIID
  • grupa – klasy: IIIA, VIIC, VIIA
wyniki

Najlepszym zespołem turnieju została klasa IIID, drugie miejsce na podium zajęła klasa IIIA, a trzecie klasa VIIIB.

Tekst: Dariusz Bednaruk. Zdjęcia: Dariusz Bednaruk.

Rok szkolny: 2018/2019