I Etap „Ferii z ekonomią” już za nami!

I Etap „Ferii z ekonomią” już za nami!

Ferie dla większości uczniów to upragniony czas odpoczynku po pierwszym semestrze intensywnej nauki. Ale, jak się okazuje nie dla wszystkich! W naszej szkole znalazło się 16 śmiałków(!!!), którzy chcieli wykorzystać ten czas nie tylko na błogie lenistwo, ale również (o dziwo!) i na naukę.

Od 11 do 15 lutego nasza szkoła uczestniczyła w projekcie edukacyjnym realizowanym dzięki Fundacji Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej pod hasłem "Ferie z ekonomią II".

Nasi uczniowie z klasy VIII a, b, c przez cały tydzień poznawali zasady ekonomii i przedsiębiorczości uczestnicząc w zajęciach, grach i zabawach edukacyjnych. Kto chce szczegółowo zapoznać się z tym co robiliśmy, odsyłam na naszego bloga na stronie Fundacji https://www.feriezekonomia.pl/blog/. Super komentarze, fajne zdjęcia, a ich autorami byli sami uczniowie uczestniczący w zajęciach.

A tak w skrócie - co robiliśmy? Był to tydzień nie tylko nauki, ale i super zabawy. Jaki potencjał drzemie wśród ośmioklasistów... aż trudno uwierzyć! Szczególnie, kiedy podczas omawiania pojęć ekonomicznych stworzyli "markowego przedsiębiorcę" ubranego od A do Z w koszule od..., albo okulary od... o torbie od... nie wspomnę! Albo kiedy w trakcie zabawy dydaktycznej "Rynek Jabłek" nawiązywali takie transakcje handlowe o których współcześni handlowcy jeszcze nie słyszeli... Lub podczas wizyty w Banku swoją znajomością obsługi telefonów komórkowych zaskakiwali samego prowadzącego zajęcia pracownika banku. A pomysłowości w produkcji zabawek z niczego mógłby pozazdrościć niejeden kreator dziecięcych gadżetów… Można by było tak wymieniać i wymieniać. Swoją pozytywną nadaktywnością zaskoczyli wszystkich - od nauczyciela (któremu się zdawało, że o uczniach swoich wie już wszystko), poprzez studentkę ekonomii i matematyki Anię, która jeżdżąc po całym świecie niejedno już widziała, aż po oglądającego nasze zajęcia Pana Doktora z Fundacji, który pogratulował takich zdolnych uczniów i życzył jej dalszych sukcesów w II etapie projektu.

Bo aż miło pomyśleć, że to jeszcze nie koniec naszych zmagań z ekonomią - przed nami II etap. Zadaniem grupy będzie stworzenie modelu biznesowego firmy, która mogła by realnie zaistnieć tutaj w lokalnej społeczności. A więc śledźcie dalej nasze zmagania i trzymajcie kciuki za nasze sukcesy!

Tekst: Agnieszka Widzińska. Zdjęcia: Agnieszka Widzińska.

GALERIA ZDJĘĆ: I Etap „Ferii z ekonomią” już za nami!

Rok szkolny: 2018/2019