Zakończenie roku szkolnego w 6-latkach

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje.
Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje.
23 czerwca 2022 roku w grupach pięciolatków odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2021/2022 połączone ze ŚWIĘTEM RODZINY. Na tą specjalną okazję przybyli rodzice, którzy mogli podziwiać wspaniałe występy swoich dzieci. Przedszkolaki jak prawdziwe gwiazdy estrady śpiewały piosenki, grały na instrumentach, recytowały wiersze i tańczyły skoczne tańce.
23.06.2022 r. odbyło się zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022.
W promowanie idei edukacji włączającej zaangażowani są także pracownicy Starostwa Powiatowego w Łęcznej. Dzięki współpracy nagrany został spot reklamowy ukazujący działalność SCWEW w Podgłębokiem. Materiał filmowy realizowano podczas prowadzenia przez zespół SCWEW różnego typu przedsięwzięć na terenie pilotażowych placówek.
Od kwietnia 2022 r. w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” w II Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Efektywna polityka publiczna dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”, działanie 2.10 - wysoka jakość systemu oświaty, została zorganizowana kampania społeczna skierowana do społeczności lokalnej...
W ramach kampanii społecznej upowszechniającej ideę edukacji włączającej przedszkolaki oraz uczniowie z placówek oświatowych z terenu powiatu łęczyńskiego zostali zaproszenie do udział w konkursie plastycznym.
21 czerwca, w pierwszy dzień lata, grupa „Pszczółki” odwiedziła zaprzyjaźnione gospodarstwo Pani Wioli i Pana Dawida. Wyjazd dostarczył naszym dzieciom wspaniałych wrażeń. Nasi milusińscy mogli poznać wszystkich mieszkańców farmy takich jak: alpaki, daniele, króliki, kozy, gąski oraz szkockie bydło.
W dniach 10 i 17 czerwca 2022 r. dzieci z grupy „Żabek” i grupy „Myszek” uczestniczyły w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu. Przedszkolaki zwiedziły Ośrodek Edukacyjno-Muzealny oraz wybrały się na ścieżkę „Żółwik”. Po drodze napotkały na oczko wodne, gdzie wylegiwały się żółwie błotne. Dzieci wzięły również udział w zabawach i grach ruchowych na świeżym powietrzu oraz w zajęciach plastycznych.
Dnia 15 czerwca dziewczynki wyśpiewały III miejsce w VIII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Siedliskie Nutki 2022. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę pt. „Odgłosy” Krystyny Gowik.
Przez cały rok szkolny Przedszkole Samorządowe w Cycowie brało udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pod nazwą – „Serdeczna Karteczka”. Sumiennie, każdego miesiąca, zgodnie z harmonogramem projektu, każda grupa przedszkolna przygotowywała laurkę z życzeniami dla wskazanych osób. Dzięki aktywności twórczej, dzieci mogły rozwijać swoje uzdolnienia, kreatywność, poznać różne techniki plastyczne oraz rozwijać swoje postawy społeczne poprzez działanie.
Jest nam bardzo miło poinformować, że Basia Misiura z grupy 3-4-latków „Żabki” zdobyła złoty medal w tym prestiżowym konkursie.
Wszystkie grupy 3-4 latków z okazji Dnia Dziecka wybrały się do małego ogrodu zoologicznego w Turce. Na miejscu czekał właściciel, który towarzyszył najmłodszym przy zwiedzaniu Zoo oraz przypomniał zasady bezpiecznej zabawy na placu zabaw. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o wszystkich zwierzątkach, jednak najwięcej radości sprawiła im możliwość karmienia wybranych mieszkańców.
9 czerwca 2022 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej rozstrzygnęły Powiatowy Konkurs „Mój prezent”. Nasze przedszkolaki stworzyły piękne prace plastyczne, które zostały zauważone i nagrodzone.
Dnia 2 czerwca dzieci z grup 6-latków wyjechały na wycieczkę do gospodarstwa „Alpaka u Bedenaka” w Żukowie, aby tam wspólnie świętować Dzień Dziecka.
1 czerwca, w naszym przedszkolu, rozstrzygnięty został „Rodzinny konkurs plastyczny – Wiosenny krajobraz”. Jury miało ogromny problem z wybraniem najładniejszej pracy. Wszystkie zostały bardzo misternie i profesjonalnie wykonane. Każda bardzo twórcza i pomysłowa. Po długiej debacie uznano, że każdy uczestnik jest zwycięzcą i otrzyma dyplom i upominek. Wszystkie prace to dzieła sztuki i stanowią obecnie piękny wystrój przedszkola.
Dnia 31 maja grupa przedszkolaków „Sówki” wybrała się do "Zajazdu Piotr w Cycowie" a także do gospodarstwa zwierząt prowadzonego przez rodziców Alana którzy Nas zaprosili w ramach Dnia Dziecka za co bardzo dziękujemy. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i dotknąć między innymi, alpaki, kozy, krowy szkockie, daniele a także dowiedziały się jak wygląda ich hodowla i czym się żywią.
Dnia 30 maja dzieci z grupy „Zajączki” i „Wiewiórki” wzięły udział w warsztatach z Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim. Na dzieci czekało wiele atrakcji – zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe. Każde dziecko otrzymało prezent, które samo ozdobiło.
Wszystkie wyjazdy, wycieczki dla naszych przedszkolaków to wielkie wydarzenie. To także okazja do uatrakcyjnienia edukacji i wychowania oraz wciągania całej społeczności do działań na rzecz przedszkola. Nasze przedszkole współpracuje z wieloma instytucjami, co daje dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością. Przyczynia się to do chęci poznawania świata, umiejętności funkcjonowania w środowisku oraz komunikowania się z nim.
W dniu 23 maja 2022 roku w Przedszkolu Samorządowym w Cycowie odbyło się rozstrzygnięcie VI Powiatowego Przeglądu Ekologicznego pt. „Jestem…”.
Wszystkie wyjazdy, wycieczki dla naszych przedszkolaków to wielkie wydarzenie. To także okazja do uatrakcyjnienia edukacji i wychowania oraz wciągania całej społeczności do działań na rzecz przedszkola. Nasze przedszkole współpracuje z wieloma instytucjami, co daje dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością. Przyczynia się to do chęci poznawania świata, umiejętności funkcjonowania w środowisku oraz komunikowania się z nim.
Niezwykle miło nam poinformować, że w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Żyję zdrowo" organizowanym przez Przedszkole w Puchaczowie II zaszczytne miejsce zdobył Maciuś Tęcza z grupy 3,4 latki „Myszki”.
13 maja dzieci z oddziału przedszkolnego „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Cycowie.
Łąka to miejsce pełne życia, koloru i zapachu. Majowa łąka piękna i pachnąca zachwyca wszystkich dokoła. Dlatego Przedszkolaki na majowa łąkę się wybrały, gdzie piękne kwiaty zrywały oraz zwierzątka obserwowały, jak również owady przeliczały. W salach karty pracy z kwiatami i klamerkami zgodnie ze wzorem tworzyły, a także piękne prace o tematyce przyrodniczej wykonywały. Również, tak jak motyle, lekko z panią Małgosią i Anią fruwały.
Miło nam poinformować, że nasz przedszkolak Izabela Tarnas z grupy 3,4 latków „Żabki” zdobyła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Dzika przyroda wokół nas” organizowanym przez Poleski Park Narodowy. Gratulujemy uczestnikom pięknych wykonanych prac o tematyce przyrodniczej.
W ramach współpracy z Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Łęcznej nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego pt. „Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby”. Celem przeprowadzonych zajęć było poznanie zasad ochrony swojego zdrowia przed mikroorganizmami poprzez naukę właściwego dbania o higienę osobistą oraz wdrożenie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki oglądały prezentację na temat higieny osobistej, uczyły się prawidłowego mycia rąk oraz wykonywały pracę plastyczną pt. „Dobre i złe bakterie”.
Zaszczytne II miejsce zdobył Stanisław Duński z grupy 3,4 latków „Żabki”. Serdecznie gratulujemy Stasiowi i życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentu
28 kwietnia rozstrzygnięto XII Gminny Konkurs Plastyczny „Kraina Bajek”-zorganizowany przez wychowawców naszego przedszkola. W dwunastej edycji konkursu niezawodnie wzięły udział wszystkie placówki przedszkolne działające na terenie gminy oraz Żłobek Samorządowy w Cycowie. Dzieci pod czujnym okiem swoich opiekunów wykonały ilustracje do swoich ulubionych bajek.
Szczególną rolę w przedszkolu odgrywa wychowanie plastyczne. Za pośrednictwem twórczej ekspresji plastycznej i percepcji otaczającego świata wspomagany jest wszechstronny rozwój dziecka, w tym jego osobowość twórcza. Ekspresja plastyczna dziecka ma charakter spontaniczny, wynika bezpośrednio z jego przeżyć, spostrzeżeń, wyzwala wyobraźnię i fantazję. Często zadajemy sobie pytanie: Jak pracować z dzieckiem, aby odnalazło swój talent, by eksperymentowanie z plastyką dawało dziecku zadowolenie?
Nasze przedszkole kładzie szczególny nacisk na profilaktykę prozdrowotną. Realizujemy dodatkowe programy, organizujemy zajęcia kulinarne, zachęcamy dzieci do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i codziennych ćwiczeń gimnastycznych.
14 kwietnia dzieci z grupy "Sówki" i "Pszczółki" w ramach zajęć dydaktycznych wybrały się na warsztaty rękodzielnicze do Domu Tradycji w Starej Wsi. Przedszkolaków przywitała pani Joanna Grzesiak z córką Zuzanną.
W ramach pierwszych wiosennych wojaży wybraliśmy się na wycieczkę do sali zabaw „Promyczek” w Wierzbicy. Celem naszej wyprawy była integracja grupy przedszkolnej oraz dobra zabawa w towarzystwie przedszkolnych przyjaciół. Dzieci sprytnie pokonywały kolorowy tor przeszkód, chętnie zjeżdżały ze zjeżdżalni i kąpały się w basenie wypełnionym małymi piłeczkami. Godzina pobytu w sali zabaw minęła nam aktywnie i niestety bardzo szybko.
W dniach 28.03-01.04.2022 roku w Naszej Szkole po raz kolejny została zorganizowana zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt. Tym razem wsparliśmy „Stowarzyszenie Milejów dla Zwierząt”, które zajmuje się ratowaniem od głodu i poniewierki porzucone czworonogi z całego naszego powiatu.
W związku z bardzo trudną sytuacją uchodźców na granicy w Dołhobyczowie została przeprowadzona zbiórka najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych.
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Ta pora roku kojarzy się nam wszak z nowym życiem i radosną nadzieją. W pierwszy dzień wiosny piękna, słoneczna pogoda była prawdziwym sprzymierzeńcem przedszkolaków i pozwoliła zorganizować wszystkie atrakcje na świeżym powietrzu. Były więc wiosenne korowody oraz topienie eko-marzanny.
Kampania Działaj z imPETem! to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu wśród dzieci. Dzięki naszym staraniom, mamy realny wpływ na zwiększanie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi odpadów z frakcji żółtego pojemnika: opakowań z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych.
Poniedziałek, 14 lutego, to dzień pełen serc w różnych kolorach. Kolor czerwono był przewodni w naszym przedszkolu i tym samym zapoczątkował dzień we wspaniałe i miłe wrażenia. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą.
Nasze przedszkole czynnie uczestniczy w projekcie "Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)". Innowacyjnym założeniem nowego modelu edukacji włączającej jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniami nauczycieli i specjalistów placówek specjalnych z nauczycielami przedszkoli i szkół ogólnodostępnych.
Zbieranie plastikowych nakrętek może być formą pomocy i dlatego w naszym przedszkolu mieszka duży, niebieski „Zakrętkożerca”, który uwielbią nakrętki. Zostają one później przekazywane do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Celem zbiórki jest zakup prezentów dla podopiecznych oraz spełnianie ich marzeń.
Edukacja włączająca, zakłada, że wszystkie dzieci mogą i mają prawo uczyć się w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych, najbliższych miejsca zamieszkania, i również koncentruje się na tym, jak je efektywnie uczyć i jak zapewnić im poczucie przynależności do zbiorowości szkolnej. Idea edukacji włączającej opiera się na założeniu, którego to nie dziecko należy zmieniać i przystosowywać do systemu szkolnego, lecz odwrotnie...
Miło nam poinformować, że w IV Wojewódzkim Konkursie Świątecznym „Najpiękniejsza bombka świąteczna” organizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek w Lublinie została wyróżniona Marcelinka Zwolińska z grupy „Sówki”.
6 grudnia przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Cycowie, czekały z utęsknieniem na Mikołaja. Patrzyły do okien czy nie widać i czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. I się nie zawiodły.
3 grudnia przedszkole odwiedził górnik, który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają węgiel, że witają się i żegnają słowami - „Szczęść Boże”.
Dzieci z grupy „Sówki” w ramach projektu „Serdeczna kartka” przygotowały kartkę dla sadownika Pana Konrada Kowalskiego – taty Helenki. Pan Konrad w podziękowaniu za kartkę obdarował naszą grupę jabłuszkami. Dzieci podczas zajęć z jabłek zrobiły ciasto oraz zdrowy sok.
Ten wyjątkowy czas rozbudza dziecięcą wyobraźnię i pozwala przedszkolakom przenieść się w świat fantazji.
W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez p. Tomasza Oziemczuka. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie.
25.11.2021 r., w grupach 6-latków obchodzono Święto Pluszowego Misia oraz Dzień Postaci z Bajek w trakcie uroczystości nie zabrakło mnóstwa gier, zagadek i zabaw związanych z tymi świętami. Dzieci z chęcią opowiadały o swoich ukochanych pluszakach oraz przebrały się za ulubionych bajkowych bohaterów.
17 listopada grupy 6-latków wybrały się na wycieczkę do Multikina w Lublinie. W ramach wizyty dzieci obejrzały film pt. „Psi Patrol”. W drodze powrotnej z kina, grupa zatrzymała się na smaczny poczęstunek w restauracji McDonald’s. Był to dzień pełen wrażeń.
Z przyjemnością informujemy, że przedszkolaki z dwóch grup 5-letnich: „Motylki” oraz „Biedronki” wzięły udział w organizowanym przez Dom Kultury w Cycowie VI Przeglądzie Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Ojczyźnie Swej”. W kategorii zespoły - dzieci przedszkolne zajęły pierwsze miejsce na podium!!!
Dnia 10 listopada przedszkolaki z grup „Żabki”, „Myszki” i Punktu Przedszkolnego w Kopinie wybrały się na wycieczkę do kina „Zorza” w Chełmie. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pod tytułem „Psi Patrol”. Maluchy przeniosły się wraz z ekipą Psiego Patrolu do Miasta Przygód, gdzie ruszyły do akcji, aby zaprowadzić porządek po chaosie, który wprowadził nowy burmistrz Miasta Przygód.
CodeWeek to wydarzenie, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu kodowania oraz zachęcanie dzieci do rozpoczęcia przygody z programowaniem.
Dnia 9 listopada, przedszkolaki z grupy: „Sówki”, „Pszczółki” oraz z Punktu Przedszkolnego w Bekieszy wybrały się do kina „Zorza” w Chełmie na film animowany pod tytułem „Psi Patrol”. Wyprawa autobusem dla przedszkolaków była wielką przygodą. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bajkę, niektóre maluszki miały okazje po raz pierwszy być w kinie i oglądać film na tak dużym ekranie.
We wtorek 9 listopada 2021 roku w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu patriotycznego pt. "Patriotyzm i niepodległość w oczach dzieci". Celem konkursu było kształtowanie postaw i wartości patriotycznych poprzez różne formy aktywności twórczej dzieci, rozwijanie umiejętności plastycznych i wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonanie pracy. Konkurs skierowany był do dzieci 1-6 letnich i ich rodzin ze społeczności przedszkolnej.
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich wracać. Dzieci rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.
We wtorek, 2 listopada, wychowanków naszego Przedszkola Samorządowego ponownie odwiedziła ekipa telewizyjna TVP Lublin z akcją „Słonik Nadziei”. Tym razem dzieciaki zostały obdarowane zestawem artykułów papierniczych i plastycznych przekazanym przez Hotel Wieniawski z Lublina.
Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Cycowie już kolejny rok biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pod nazwą „Serdeczna Karteczka”.
Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych na katechezach przed Uroczystością Wszystkich Świętych rozmawiali o niebie i jego mieszkańcach, czyli świętych. Święci mieli podobne do nas kłopoty, pragnienia i zainteresowania. Potrafili wiele poświęcić, żeby spełnić swoje marzenia. Lubili żarty, grali w piłkę, wspinali się po górach.
Każda pora roku ma swoje niepowtarzalne uroki. Jesień nie stanowi pod tym względem wyjątku! Jesienne warzywa i owoce dostarczają nam wielu interesujących inspiracji. I tym razem również, wszystkie pomysły zostały przełożone na papier przez naszych przedszkolaków. Za swoja ciężką pracę zostały nagrodzone w Powiatowym Konkursie Plastycznym „W barwach jesieni - dary jesieni”.
20.10.2021 r., dzieci z grup „Sówki”, „Pszczółki”, „Jeżyki” i „Wiewiórki” obchodziły „Święto Jesieni”, w tym celu wybrały się na wycieczkę do lasu. Spacer po leśnej pełnej kolorów ścieżce był bardzo przyjemny dla wszystkich przedszkolaków.
Z okazji obchodów Dnia Jesieni maluchy wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wyprawy było odnalezienie śladów i tropów Pani Jesieni.
15.10.2021 r., dzieci z grupy 6-latków „Zajączki” wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Marynka”, aby uczcić Święto Jesieni zabawami na świeżym powietrzu oraz przepysznym poczęstunkiem.
Dokładnie 6 lat temu, w październiku 2015 r., Europejska Agencja ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej wraz z luksemburskim Ministerstwem ds. Edukacji, Dzieci i Młodzieży zorganizowała Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim pod tytułem „Edukacja Włączająca – Podejmij Działania!”. Przewodniczyła w tym luksemburska prezydencja Rady Unii Europejskiej.
W przedszkolu 14 październik to nie tylko potocznie nazywany Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Świętuje więc: pomoc nauczyciela, pani intendentka, panie kucharki oraz panie woźne. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Były laurki, tańce, piosenki oraz zabawy. Wyjątkowy, jesienny dzień!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grup 6-latków „Zajączki”, „Wiewiórki” i „Jeżyki” wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowywały specjalny występ.
Pod takim hasłem odbyło się spotkanie w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej zorganizowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. W myśl zasady "uczyć bawiąc" funkcjonariusze przeczytali specjalnie przygotowany wiersz promujący noszenie odblasków, który w nieco zabawnej formie opowiada o poważnych i smutnych konsekwencjach bycia niewidocznym na drodze.
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach zarówno w życiu rodziny jak i przedszkola czy szkoły. Jednym z takich dni jest „Dzień Chłopaka” który obchodzimy 30 września.
20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, malowanie buziek, zabawy z balonami.
Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie zostało objęte wsparciem przez Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą (SCWEW), które mieści się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podgłębokiem.
Dnia 24 czerwca odbył się w żłobku Pierwszy Dzień Lata. Dzieci tego dnia ubrane były w letnie ubrania z wakacyjnym akcentem - pojawiły się ryby, ośmiornice, statki, słoneczka, palmy. Maluchy zilustrowały ruchem treść ulubionej piosenki na powitanie „Wszyscy są, witam Was”. Poznały Panią Lato, omówiły jej wygląd, a także wymieniły aktywności, jakimi zajmujemy się tą porą roku. „Słoneczka” spośród wielu obrazków wybierały te, które najbardziej kojarzą się z latem.
Teatr TAK odwiedził nasze przedszkole ze spektaklem pt. „O Pchle, co manier nie miała” z niepostrzeżenie wplecionymi w fabułę elementami języka angielskiego. Poprzez humorystyczne scenki spektaklu dzieci uczyły się dobrych manier, a na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
W roku szkolnym 2020/2021 grupy 5 i 6 latków brały udział w ogólnopolskim programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Zajęcia realizowane w ramach programu bardzo podobały się naszym przedszkolakom co widać na dołączonych zdjęciach.
Przedszkolaki wykonały serdeczne karteczki dla Kuby, który jest dla nich bohaterem. Kuba ciągle walczy z chorobą, więc dzieci wysłały mu kilka słów wsparcia. Wszyscy od najmniejszego przedszkolaka w Cycowie wierzymy, że wygra. Kibicujemy mu z całego serca i dodajemy otuchy w tym trudnym dla niego czasie.
W czerwcu przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
Dnia 10 czerwca 2021 r. dzieci z trzech grup 5–latków „Biedronek”, wybrały się na wycieczkę do ZOO w Zamościu. Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym. Przedszkolaki zobaczyły między innymi: żyrafę, zebry, małpy, lwy. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też nieco bardziej niebezpieczne zwierzęta, takie jak: krokodyle, pająki czy węże. Dzieci odwiedziły zwierzęta „nocne” - nietoperze i małe jaszczurki.
09.06.2021r., grupy 6- latków wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Dzieci miały możliwość obserwować z bliska niespotykane na co dzień zwierzęta, największą atrakcją okazała się rodzina białych lwów. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły restaurację McDonald w Lublinie.
„Czyste powietrze wokół nas” to program profilaktyczny, który od wielu lat jest realizowany w naszym przedszkolu w ramach profilaktyki prozdrowotnej.
W roku szkolnym 2020/ 2021 po raz drugi przedszkole i żłobek wspólnie przystąpiły do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Przedszkolaki w ramach promowania małych talentów wzięły udział w „Projekcie Japonia”. Dzieci otrzymały prosto z Japonii tajemniczą przesyłkę, która zawierała zdjęcia, ilustrację, książki, albumy przedstawiające Kraj Kwitnącej Wiśni oraz list w języku japońskim. Paczka odwiedziła różne grupy przedszkolne, maluchy miały za zadanie dołożyć do niej gadżety kojarzące się z Japonią. Przedszkolaki oglądały film o tym odległym kraju, słuchały języka japońskiego, poznały kulturę i zwyczaje Japończyków, próbowały pisać po japońsku i posługiwać się pałeczkami zamiast sztućców. Najtrudniejszym zadaniem okazało się odczytanie listu.
W poniedziałek siódmego czerwca dzieci z grup „Sówki”, „Pszczółki” oraz z Punktu Przedszkolnego w Janowicy wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Małego ZOO w Turce. Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać wiele gatunków zwierząt. Wszystkie zwierzęta były oswojone, dały się głaskać i karmić. Największym jednak powodzeniem cieszył się tygrys, który pilnował wejścia do zoo.
Wita Was słoneczny ranek, tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka nas. Pierwszy czerwca - wstawać czas! Wszyscy śmieją się od rana, nawet mrówka roześmiana. Czar zabawy dziś panuje, i beztroska tu króluje. Ach! Jak ptaszki dziś śpiewają tak życzenia Wam składają…
Dzień dziecka to święto wszystkich dzieci tych mniejszych i tych większych. Dmuchane zamki, które odwiedziły nasze przedszkole w tym szczególnym dniu sprawiły przedszkolakom mnóstwo radości. Każdy mógł skakać, zjeżdżać, pływać w basenie z kulkami. Uśmiech ciągle towarzyszył dzieciom podczas zabawy. Dodatkowo czas umiliły zajęcia i zawody sportowe wśród 5- latków. Bańki mydlane, chusta animacyjna, balony, malowanie twarzy… To wszystko co uwielbiają dzieci!
Piękna, słoneczna pogoda, dobre humory i wspólna zabawa czasem z zamkniętymi oczami.
1 czerwca 2021 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej rozstrzygnęły Powiatowy Konkurs „Mój przyjaciel” zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.
Międzynarodowy Dzień Dziecka w tym roku szkolnym był uroczyście obchodzony. Do Punktu Przedszkolnego w Kopinie przyjechały przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych: Bekieszy i Janowicy. Na początku dzieci integrowały się podczas wspólnych zabaw na pobliskim placu zabaw: tańczyły i śpiewały, malowały farbami piękną kolorową tęczę, korzystały ze sprzętów tam znajdujących się.
1 czerwca w naszym przedszkolu rozstrzygnięto XI Gminny Konkurs Plastyczny „Kraina Bajek”. W jedenastej edycji konkursu niezawodnie wzięły udział wszystkie placówki przedszkolne działające na terenie gminy Cyców, Świetlica Zespołu Szkół w Cycowie oraz Żłobek Samorządowy w Cycowie.
Hania Regulska z grupy ŻABKI PS w Cycowie zdobyła wyjątkowe WYRÓŻNIENIE w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Co zawdzięczam pszczołom” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, współorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Lubelski Węgiel Bogdanka jako jeden z największych zakładów pracy na terenie Lubelszczyzny, realizując politykę zaangażowania społecznego, „Bogdanka społecznie zaangażowana”, podejmuje wiele działań wspierających rozwój lokalnej społeczności. Od wielu lat do Punktu Przedszkolnego w Janowicy uczęszczają dzieci rodziców pracujących w LW Bogdanka.
„Czyściochowe Przedszkole” to ogólnopolski program edukacyjny, w którym nasze przedszkole czynnie uczestniczy. Organizowany jest przez firmę Rossmann. Przygotowane materiały edukacyjne pomagają w prowadzeniu zajęć, a ich poziom dostosowany jest do wieku naszych przedszkolaków.
W maju dzieci z Przedszkola Samorządowego w Cycowie w ramach projektu edukacyjnego „Serdeczna Karteczka” przesłały podziękowania dla pracowników lokalnych bibliotek (Biblioteki ZS w Cycowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Cycowie) oraz p. Białka za promowanie czytelnictwa.
Grupa Żabki 28 maja wybrała się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego w celu pokonania szlaku ŻÓŁWIK. Udało się! Wszyscy osiągnęli cel zdobywając satysfakcję oraz medal za wykonanie zadania.
28 maja w ramach zajęć dydaktycznych przedszkolaki z grupy „Sówki” wybrały się do pobliskiej miejscowości, w której mieszka nasza Julia z rodzicami. Zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania ich gospodarstwa. Poznaliśmy zwierzęta, które hodują (kozy i owieczki). Dzieci dowiedziały się również czym się żywią, oraz jakie produkty pochodzą z gospodarstwa rolnego (mleko, ser, jaja, wełna).
W dniu 26 maja z okazji Święta Mamy przedszkolaki z grupy Żabki zaniosły do domu prezenty wykonane samodzielnie - złote puchary dla Super Rodziców!
26 maja to wyjątkowa data w kalendarzu przedszkolnym, tego dnia co roku uroczyście obchodzimy Dzień Mamy i Taty.
Dzień Mamy i Taty, to święta, które były co roku w wyjątkowy sposób celebrowane w naszym przedszkolu. W obecnej sytuacji z powodu pandemii, świętowanie w dużym gronie jest niemożliwe.
W dniu 24 maja 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym w Cycowie odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej stroje V Powiatowego Przeglądu Ekologicznego pt.: „Wirusy i Zarazki”.
Konkurs odbył się na terenie województwa lubelskiego w przedszkolach, które realizują program „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.
W piątek (18 czerwca) grupa “Sówki” odwiedziła Muzeum Poleskiego Parku Narodowego oraz przemierzyła ścieżkę przyrodniczą "Żółwik". Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu i doskonałym obserwacjom przyrody. Dzieci z zaciekawieniem oglądały eksponaty w muzeum. To był dzień pełen odkryć przyrodniczych i niesamowitych wrażeń.
Nauczycielka Zespołu Szkół w Cycowie, Pani mgr Ewa Pułka, została wyróżniona MEDALEM KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Dnia 10.05.2021 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty o pszczołach. Pięciolatki z grup „Motylki” i „Biedronki” obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jaką rolę w środowisku pełnią te pożyteczne owady, poznały budowę ula, degustowały miód i wykonały świeczki z wosku pszczelego.
Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Czerwony Kapturek” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Będzinie III miejsce zajęła Laura Ziemba z grupy „Sówki”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie” - Wódz Seattle.
„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie” - Wódz Seattle.
W ramach profilaktyki prozdrowotnej pięciolatki spotkały się ze szkolnym stomatologiem. Pani Monika opowiedziała dzieciom o tym: jak należy prawidłowo szczotkować zęby, jakich produktów spożywczych unikać w codziennej diecie, by mieć piękny i zdrowy uśmiech. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w ćwiczeniach praktycznych - starannie i sumiennie szczotkowały model szczęki. Obiecały, że ograniczą słodycze i będą systematycznie odwiedzać gabinet dentystyczny.
Kilka dni przed świętami wielkanocnymi pięciolatki z grup „Motylki”, „Biedronki” i „Żuczki” wzięły udział w przedświątecznych warsztatach rękodzielniczych. Zajęcia online poprowadziła p. Joanna Grzesiak - założycielka Domu Tradycji Ludowych w Starej Wsi. Pod okiem p. Joanny przedszkolaki wykonały wielkanocne stroiki. Samodzielnie przygotowane koszyczki ozdobiły wielkanocne stoły w domach maluchów.
W marcu 5-latki wybrały się do szkolnej biblioteki. Na początku wizyty dzieci szczegółowo poznały wszystkie znajdujące się w bibliotece pomieszczenia. Ogromne regały wypełnione książkami zrobiły duże wrażenie na przedszkolakach. Następnie wysłuchaliśmy wierszyka o wiosennych kwiatach, każdy chętnie odpowiadał na pytania. Dzieci miały także okazję, obejrzeć książeczki dla najmłodszych.
Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Cycowie w marcu wykonały „Serdeczne karteczki” dla aktorów i pracowników teatrów.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty z pokazu wicia palmy i opowiadaniem o zwyczajach Świąt Wielkanocnych. Zajęcia prowadzone były online przez p. Iwonę Kałużną – palmiarkę. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zbliżenie ich symboliki.
Dnia 26 marca przedszkolaki świętowały powitanie wiosny. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o tej porze roku, rozwiązywały zagadki, tańczyły do piosenek o wiośnie, uczestniczyły w zabawach ruchowych, kodowały wiosenne kwiaty, sadziły cebulę, a także wybrały się na spacer, gdzie szukały oznak wiosny. Był to dzień pełen atrakcji, dzieci świetnie się bawiły i z wielką radością przywitały nową porę roku.
W naszym przedszkolu, każda kobieta „mała” i „duża” została dzisiaj wyróżniona. Dzień kobiet minął bardzo przyjemnie. Dziewczynki uśmiechnięte, chłopcy dumni. Chyba chcemy więcej takich dni. Chłopcy bardzo się starali i zadbali, aby dziewczynki w tym dniu poczuły się wyjątkowo. Były podarunki, słodycze i wspaniała zabawa.
W lutym z miłością i czułością dzieci wykonały „Serdeczne karteczki” dla ukochanych osób: rodziców, Pań (p. Marzenki i p. Madzi) oraz osób bliskich ich sercu. Przedszkolaki samodzielnie wręczyły karteczki, niektóre z rumieńcem na twarzy.
W dniu 15 lutego 2021 r. Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Kopinie zostali zgłoszeni przez wychowawcę p. Magdalenę Pikułę do Akcji Ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, która miała na celu uświadomienie dzieciom, młodzieży oraz mieszkańcom, co powinniśmy robić z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz bateriami. Akcję nagłośniono poprzez umieszczanie filmików i plakatów edukacyjnych na portalu społecznościowym - Facebook oraz grupie prywatnej przedszkola.
Staropolskie przysłowie mówi: "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła".
W czwartek 11 lutego w grupie żabki odbył się Wielki Bal Karnawałowy oraz Tłusty Czwartek.
Dzieci poznały krótką tradycję tłustego czwartku według powiedzenia: „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”, według dawnych przesądów mówiono, że „Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”.
Taniec i muzyka niemal codziennie goszczą w przedszkolu, jednak zabawa karnawałowa to zupełnie, co innego. Tego dnia do przedszkola nie przyszły zwyczajne dzieci, ale plejada gwiazd świata bajek i fantazji. Kogo u nas nie było: i wróżki, i spiderman’i, i cała ekipa Star Wars, i mnóstwo postaci z ulubionych bajek… długo by wyliczać. Przedszkole roziskrzyło się blaskiem koronowanych głów, drogocennych garderoby księżniczek i czarów wróżek.
Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Cycowie wykonały w styczniu „Serdeczne karteczki" dla wolontariuszy ze sztabu Fundacji WOŚP w Cycowie, Domu Kultury w Cycowie, ZS w Cycowie oraz Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich pracę i okazane serce.
Nastała nowa era warsztatów rękodzielniczych dla naszych przedszkolaków. Kontakt bezpośredni został zastąpiony technologią informatyczną. Tak też można! Widzieliśmy się wzajemnie z Panią Joanną Grzesiak i współpracowaliśmy ze sobą za pośrednictwem kamery, ekranu, głośnika i splotu kabelków połączonych ze sobą misternie. Wypróbowaliśmy nową wersję zajęć i bardzo nam się spodobało. Efektem ciężkiej pracy dzieci...
W Punkcie Przedszkolnym w Kopinie odbył się Dzień Babci i Dziadka, do którego dzieci przygotowały się solidnie. Wykonały piękne laurki i kalendarze, które wysłały pocztą swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Jak również przygotowały drobne upominki, które zapakowały w torebki własnoręcznie ozdobione. Przedszkolaczki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i teatralne podczas występu, który był mini akademią.
Zima w końcu dała o sobie znać. Postanowiła dać dzieciakom trochę szczęścia. Najpierw ulepiły bałwana. Potem była bitwa na śnieżki. Kilka osób zrobiło nawet orzełka na śniegu. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.
Bohaterem grudnia w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Serdeczna Karteczka” są seniorzy. Dzieci bardzo się starały i wykonały przepiękne karteczki. Każda grupa przedszkolna posłała życzenia w następujące miejsca...
Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony bardzo intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.
4 grudnia to było wielkie Święto w Punkcie Przedszkolnym w Kopinie. Dzieci świętowały Barbórkę i Mikołajki w niesamowitych okolicznościach.
4 grudnia nasz przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj.Powiedział, że w tym roku byliśmy bardzo grzeczni i dlatego odwiedził nasze przedszkole przynosząc nam wymarzone prezenty.
W piątek (4 grudnia) nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki oraz własnoręcznie wykonane upominki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.
Mamy wyniki I Gminnego Konkursu Plastycznego pt: „Urodzinowa kartka dla Świętego Mikołaja”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 04.12.2020 r.
Wizyta Świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.
Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Cycowie przesłały podziękowania dla kucharek i restauratorów - chcąc w ten sposób podziękować za pyszne posiłki. W ramach projektu ogólnopolskiego pt.: „Serdeczna karteczka” każda grupa wybrała swojego bohatera miesiąca...
Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Dzień Pluszowego Misia przyjął w tym roku jednak nieco inny kształt. Niezmienne pozostanie jedno – radość najmłodszych.
26 listopada 2020 r. w Punkcie Przedszkolnym w Kopinie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Nie obyło się bez wspólnych tańców, zabaw i piosenek na cześć pluszowego przyjaciela. Nasze Panie przygotowały dla dzieci wiele niespodzianek z okazji tego wspaniałego święta. Dzieci miały zawody sportowe, naukę szycia, odgadywały zagadki związane z misiami oraz zadania w zakresie liczenia itp. Uroczystości przebiegały w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
25 listopada 6 - latki z grupy „Wiewiórki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania Pluszowego Misia. Uczestniczyły w quizach, zgadywankach, wspólnie śpiewały piosenek. Nie zabrakło „misiowych tańców” oraz słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
Jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
25.11.2020 r., w grupie „Jeżyki” obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia nie zabrakło mnóstwa konkurencji oraz zabawy przy muzyce. Każdy miał możliwość wykonania własnego „Misia” a w nagrodę za wspaniałą zabawę, na koniec dnia wszyscy otrzymali dyplomy przyjaciela pluszowego misia.
W listopadzie grupa „Wiewiórki” obchodziła „Dzień Postaci z bajek”. Tego dnia dzieci wcieliły się w bohaterów ulubionych bajek. Radości, zabawy i śmiechu nie było końca. Dzieci słuchały pięknych bajek, odgadywały zagadki dotyczące bajek, opowiadały o swoich ulubionych postaciach, kolorowały bajkowe obrazki, wspólnie tańczyły. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci jako miłe wspomnienie.
Dzień Postaci z Bajek to w przedszkolu dzień magii i czarów. Tego dnia 5–latki zamieniły się w bajkowych bohaterów, do przedszkola przybyły księżniczki, wróżki, wojownicy, piraci i rycerze. Czas upłynął na wspólnej zabawie – odważni brali udział w najdziwniejszych konkurencjach. Przedszkolaki pokonywały tunel pełen pułapek, mierzyły do tarczy złej czarownicy, konstruowały wybuchowe minionki, tańczyły kowbojski taniec, projektowały bajkowe stworki, liczyły stopy Kopciuszka i rozwiązywały bajkowe zagadki.
Pielęgnując tradycje polskie w grupie „Zajączki” obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez Nasz Kraj Niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Grupa dzieci 6-letnich przygotowała uroczystość, podczas której zaprezentowała wiersze i piosenki na temat naszego kraju i jego symboli narodowych.
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a w przedszkolu było słychać piosenki patriotyczne i wierszyki. Nie zabrakło zabaw i gier edukacyjnych o tematyce patriotycznej.
10 listopada 2020 r. w Punkcie Przedszkolnym w Kopinie świętowaliśmy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki poznały symbole narodowe oraz ich znaczenie. Dowiedziały się co znaczy niepodległość i dlaczego ten dzień świętujemy. Dzieci odśpiewały Hymn o 11.11, który można znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/groups/886552358457998/permalink/1069014926878406/, przygotowały własnoręcznie kotyliony...
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w organizowanym przez Dom Kultury w Cycowie V Przeglądzie Pieśni Legionowych „Śpiewam Ojczyźnie Swej”. Wśród laureatów w kategorii wiekowej 3- 6 lat – miejsce na podium zajęły trzy grupy przedszkolne...
Święto Niepodległości zajmuje honorowe miejsce w kalendarzu uroczystości przedszkolnych, dlatego tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w odświętnych strojach. Wszystkie grupy przygotowały uroczyste akademie – maluchy recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, przywiązania do kraju, jego kultury i tradycji oraz należytego szacunku do symboli narodowych.
Nie wszyscy wiedzą, że 5 listopada przypada ciekawe święto, które u dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Mowa o Dniu Postaci z Bajek! To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze z naszymi przedszkolakami. Sprawdzamy i eksperymentujemy, jakie animowane postacie towarzyszyły nam kiedyś i które obecnie fascynują najmłodsze pokolenie.
Dzieci patrząc na obrazki, które przedstawiały bohaterów różnych bajek miały za zadanie odgadnąć co to za bajka oraz wcielić się w rolę głównego bohatera. Przedszkolaki tworzyły swoje bajki podczas swobodnych wypowiedzi. Układały obrazki, które imitowały puzzle, następnie przyklejały na kartkę. Mieliśmy też zajęcia sensoryczne – dziewczynki postanowiły, że oddzielą makaron od grochu i fasoli. Podczas tego dnia przedszkolaki otrzymały dyplomy i medale za czynny udział w zajęciach.
5.11.2020 w grupie „Jeżyki” obchodzono Święto Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci mogły się przebrać za swoich ulubionych bohaterów. Był to dzień pełen zabawy i radości. Dzieci rysowały scenki do ulubionych bajek, rozwiązywały bajkowe zagadki oraz tańczyły przy największych hitach muzycznych. Na koniec przedszkolna sala zamieniła się w kinową, „Jeżyki” oglądały przygody dzielnej rybki Nemo.
Z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z grupy „Zajączki” wzięły udział w bajkowym spektaklu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach.
W bieżącym roku szkolnym Przedszkole Samorządowe w Cycowie przystąpiło do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Serdeczna karteczka”. Dzieci w każdym miesiącu, począwszy od października, wspólnie z nauczycielem uczestniczą w zajęciach, podczas których omawiają specyfikę i charakter wybranego zawodu lub rozmawiają na temat osoby, stanowiącej dla uczniów autorytet. Samodzielnie lub grupowo wykonują karteczkę, którą przekazują „bohaterowi miesiąca”.
Jesień nie musi być ani ponura ani nudna. Jesień może inspirować i zachęcać do działania. O tym przekonały się 5-latki podczas zajęć zorganizowanych z okazji Święta darów jesieni. Zajęcia poprzedzone były spacerami, połączonymi z obserwacją jesiennej pogody i przyrody oraz poszukiwaniem darów jesieni. Z jesiennych skarbów powstawały bukiety i ludziki do kącików przyrody, zorganizowanych w salach przedszkolnych.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt.: „Leśny Skrzat” po burzliwych obradach został rozstrzygnięty.
Kasztany, kolorowe liście, żołędzie, szyszki, orzechy, dynie i inne dary jesieni natchnęły dzieci z naszego przedszkola do wspólnych zabaw. Były to zabawy ruchowe, plastyczne, matematyczne, językowe, rytmiczno-muzyczne oraz badawcze. Jesień to czas zbiorów plonów z pól, działek i ogrodów. Piękna, złota jesień zainspirowała wszystkich do wspólnej zabawy z wykorzystaniem również ziemniaków.
Nasze przedszkole odwiedziły LEŚNE SKRZATY, jest ich aż 75! Są przeróżne małe, duże, kolorowe, bajkowe, fascynujące i zadziwiające. A to wszystko za sprawą naszych przedszkolaków i ich rodziców. Mogliśmy je podziwiać w naszym przedszkolu codziennie, ale niestety muszą one wracać już do domu. Na szczęście wszystko zostało udokumentowane na fotografiach. Zachęcamy do podziwiania ich w galerii poniżej.
Dnia 22 października dzieci z grupy „Zajączki” obchodziły „Święto darów jesieni”. Tego dnia jesienny nastrój zapanował na dobre!
22 października 2020 w grupie „Jeżyki” obchodzono Święto Darów Jesieni. Był to wspaniały dzień, pełen niezapomnianych wrażeń. Dzięki pięknej pogodzie dzieci miały ekstra frajdę z zabawy w pięknych kolorowych liściach, odrobina rywalizacji w zawodach szyszkowych budziła ogrom emocji, wiele radości i uśmiechu przyniosła również zabawa z chustą i liśćmi. Na koniec dzieci zrobiły piękną wystawę z fantastycznych stworków przygotowanych z kasztanów, orzechów oraz różnych dodatków.
Dzień Edukacji Narodowej to ważna data w kalendarzu szkolnym. Każda grupa 5–latków spędziła ten dzień wyjątkowo. Dzieci z grupy „Biedronki” przygotowały wierszyk oraz piosenkę, każdy przedszkolak miał okazję także wcielić się w rolę nauczyciela. Grupa „Motylki” uczestniczyła w „Dniu naukowca”, który był przepełniony wiedzą i eksperymentami. Natomiast dzieci z grupy „Żuczki” tego dnia stały się małymi aktorami i wystąpiły w przedstawieniu. Był to dzień pełen emocji!
Dziś w Dniu Edukacji Narodowej chcemy wszystkim pracownikom przedszkola złożyć serdeczne życzenia.
14 października 2020 w grupie „Jeżyki”, obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, w tym dniu dzieci przygotowały piękne podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły i wspaniałe laurki w postaci tulipanów dla Pań, które na co dzień pomagają nam najbardziej.
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy 6-latków „Zajączki” wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały specjalny występ.
„Wiewiórki” bardzo aktywnie i radośnie obchodziły Dzień Jesieni. Dzieci wybrały się na spacer, podczas którego obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Z bukietami z liści i kasztanów wesołe wróciły do przedszkola. Po powrocie wspólnie stworzyły jesienny kącik przyrody oraz wykonały piękne prace plastyczne.
Konkurs jest lokalny, dla Dzieci uczęszczających do naszego żłobka, przedszkola, punktów przedszkolnych i ich rodziców.
30 września w naszym przedszkolu wszystkie grupy 5-latków obchodziły Dzień Chłopaka. Z tej to okazji było mnóstwo atrakcji i konkurencji sportowych m.in.: chodzenie po linie, rzut woreczkami do celu, zabawy z balonem, przeciąganie liny czy zabawy muzyczno-ruchowe. Dzieci piekły ciasto, uczestniczyły w eksperymentach, robiły korony i krawaty.
30 września był dla dzieci magiczny i pełen przygód! Dzień specjalny nie tylko dla naszych chłopców, wypełniony zagadkami i sekretami. Dzieci znają postacie jak Iron Man, Spider-man, Hulk albo Batman. Chłopcy je uwielbiają! Tego dnia poczuli się równie jak super bohaterowie. Przygotowane zostały dla dzieci koperty z instrukcjami, które poprowadziły ich do ukrytego skarbu (słodyczy albo drobnych upominków).
W dniu 30 września w grupie jeżyki obchodzono Dzień Chłopaka. Koleżanki z grupy odśpiewały chłopcom 100 lat oraz złożyły piękne życzenia, dodatkowo wszyscy mogli się cieszyć drobnym upominkiem.
Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który ma również swój hymn znany wszystkim przedszkolakom. Ten szczególny dzień przypada 20 września.
We wtorek 22 października grupa „Sówek” wybrała się na wycieczkę do lasu. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę: patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. spostrzegły mrówki, pajączki i inne owady. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, paprocie, różne pnącza mchy...
Dzień 30 września był dniem pełnym wrażeń, radości i doskonałej zabawy dla wszystkich „Wiewiórek”, a w szczególności dla chłopców. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym szczególnym dniu otrzymali drobne upominki i wiele miłych słów od swoich koleżanek. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji. Nie zabrakło zabaw, przy których wszyscy świetnie się bawili.
18 września 5-latki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto każdego malucha i starszaka. Ten dzień w przedszkolu był wyjątkowy, pełen niespodzianek, ciekawych przygód i niesamowitych zadań. Przedszkolaki uczyły się poprzez zabawę: pływały pirackim statkiem, rysowały na mące, rozwiązywały zagadki, uczyły się współpracy w grupach, tworzyły różne małe i duże arcydzieła.
Kochana mamo! Kochany tato! Zobaczcie, jak znakomicie potrafimy się już wspólnie bawić i poznawać świat. Zostaliśmy zaproszeni przez rodziców Alanka, panią Wiolę i pana Dawida do swojego pięknego gospodarstwa.
Otrzymaliśmy od Was 33 prace i każda z nich jest FENOMENALNA!
Drodzy rodzice istnieje możliwość komunikowania się z wychowawcami grup przedszkolnych i żłobka przez Internet..
Szóstego marca w ramach poznawania przez przedszkolaki zawodów, grupy dzieci 5 letnich odwiedziła Pani stomatolog. Na początku podzieliła się ze wszystkimi wspomnieniami i opowiedziała jak to się stało, że kiedy była jeszcze uczennicą wybrała zawód stomatologa i jak przebiegał jej proces edukacyjny, umożliwiający pełnienie zawodu lekarza stomatologa.
Na początku marca do naszej grupy przybył TATO ANTKA - POLICJANT, który opowiedział dzieciom (w ramach poznawania zawodów) jak wygląda na co dzień praca policjanta oraz co skłoniło go w młodości do wyboru zawodu policjanta. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, wykazywały dużą ciekawość.
1 marca 2020 r. został otwarty na nowo Punkt Przedszkolny w Kopinie, który wchodzi w skład Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7 PUL w Cycowie. Zajęcia odbywają się od 8.00 do 13.00.
Dzieci z grupy „Żuczki” miały okazję na chwilę zamienić się w małych cukierników. Pierwsze dowiedziały się na czym polega praca cukiernika, a następnie zgodnie ze wskazówkami wykonały ciasto na przepyszne gofry. Podczas degustacji cieszyły się ogromnym powodzeniem – gofry zniknęły w minutę.
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W dniach 20 i 21 lutego odbyły się bale w naszym przedszkolu, a dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe.
W dniach 30 stycznia i 4 lutego 2020 r. wszystkie grupy maluchów wybrały się do pizzerii w Wierzbicy, gdzie miały możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych- wykonywały własną pizzę. Na początku dzieci umyły rączki i ustawiły się przy stolikach, następnie wybierając ulubione dodatki, tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym po upieczeniu przyszedł czas na degustację.
Dnia 12 grudnia został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny – „Stroik Bożonarodzeniowy” organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Cycowie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nasze przedszkolaki bardzo ciężko pracowały na ciekawy, oryginalny efekt końcowy.
Barwne i energiczne, a zarazem poruszające i opowiadające o istocie Bożego Narodzenia, takie były jasełka uczniów Szkoły Podstawowej w Garbatówce, na które zostały zaproszone nasze przedszkolaki z grupy „Pszczółki” oraz „Zajączki”.
Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
Zakończyliśmy IX edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, która trwała od września do grudnia. Głównym celem kampanii jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w naszym przedszkolu oraz w Punktach Przedszkolnych od kilku lat. Co roku otrzymujemy bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych opracowane przez zespół ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. doświadczony metodyk wychowania przedszkolnego oraz doświadczony lekarz stomatolog.
To był bardzo pracowity tydzień w przedszkolu, przedszkolaki szykowały się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Maluchy wykonywały ozdoby choinkowe, dekorowały sale przedszkolne samodzielnie wykonanymi pracami plastycznymi, śpiewały kolędy, ubierały choinki w swoich grupach przedszkolnych. Ostatnie dni tego pracowitego tygodnia poświęciły na przygotowanie świątecznych wypieków. Całe przedszkole pachniało cynamonem i goździkami.
Okres przedświąteczny to bardzo lubiany czas przez dzieci. Boże Narodzenie tworzy magiczną atmosferę wśród najmłodszych. Dlatego 16 grudnia zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola, aby wspólnie spędzić ten czas. Zabawy integracyjne i grupowe sprawiły mnóstwo radości. Wszyscy z uśmiechem na twarzy współpracowali.
18 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów z klasy VIII a. Ośmioklasiści pod opieką pani z języka angielskiego wystawili dla wszystkich grup 3-4 latków świąteczny performance w języku angielskim. Role aktorów były tłumaczone przez narratora przedstawienia na język polski. Głównym bohaterem występu był Święty Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami rozdawał dzieciom prezenty. Pojawił się także świąteczny duszek, który zamiast straszyć, woził przedszkolaki na sankach. Spotkanie zakończyło sie wielką bitwą na papierowe śnieżki.
To był bardzo uroczysty dzień w przedszkolu. Zawitały do nas postacie z naszej ulubionej bajki. Historia miała opowiadać o tym, jak Elsa, Anna, Kristoff i Olaf wybierają się w dzikie ostępy po to, by odkryć prawdę dotyczącą starożytnej zagadki ich królestwa. Jednak u nas było troszeczkę inaczej. Mogłyśmy potańczyć z Elsą, zabawić się z Anną. Olaf opowiadał nam o pięknych tradycjach świątecznych, liczył też na naszą pomoc. Świąteczna wyprawa Olafa zakończyła się sukcesem. Zabawa była cudowna i bałwanek się nie rozpuścił…
Nikola Bartoszewska-Sapuła z grupy 3-4 l. „Żabki” zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 3-4 latków w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Liściasty zwierz”, który zorganizowano w Przedszkolu nr 23 w Bielsku-Białej. Praca dziewczynki była jedną z ponad 200 prac plastycznych, które zostały dostarczone do przedszkola. Serdecznie gratulujemy Nikoli i cieszymy się z jej sukcesu!
Komisja konkursowa dokładnie obejrzała 84 prace wykonane przez przedszkolaki i ich rodziców, następnie wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5-6 latki. Biorąc pod uwagę wysoki poziom konkursu, różnorodność technik plastycznych, wykorzystanych materiałów, pomysłowość dzieci i ich rodziców można stwierdzić, że było to naprawdę trudne zadanie. Po długich naradach komisja konkursowa wyłoniła jednak laureatów konkursu.
Realizacja tematu opieki nad zwierzętami nierozłącznie wiąże się z wizytą w przedszkolu lekarza weterynarii- pani Małgorzaty Więcławskiej-Siwek. Pani doktor odwiedziła przedszkolaki dwukrotnie. Raz spotkała się z najmłodszymi dziećmi, a w kolejnym tygodniu z dziećmi 5-letnimi.
28 listopada dzieci z grupy Żuczki wraz z Punktem Przedszkolnym w Janowicy udały się na wycieczkę do kina „Zorza” w Chełmie. Miały tam okazję obejrzeć bajkę pt. „Kraina Lodu 2”, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. Dzieci z ciekawością śledziły losy bohaterek – Elsy i Anny.
25.11.2019 r., był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy „Jeżyki” świętowały wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Był to dzień pełen wrażeń i super zabawy.
Dzisiaj nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przedszkolaki opowiadały, o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyły z nimi, śpiewały im piosenki, oraz robił prace plastyczne. Po dniu pełnym wrażeń misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.
W pewien listopadowy poranek odwiedził nasze przedszkole Teatr KRAK-ART. Zaprezentował nam bajeczkę pt.; „Skrzat Titelitury”.
Pierwszy wyjazd już za nami! 21 i 22 listopada przedszkolaki były w kinie „Zorza” w Chełmie. Już od samego rana, gdy wchodziły do sali, o niczym innym nie rozmawiały jak o wycieczce. Kiedy dotarły na miejsce, z dużą uwagą i zainteresowaniem oglądały polskie bajki. Następnie wszyscy udaliśmy się na seans do Jaskini Solnej "Barbórka".
Akcja miała inspirować dzieci do codziennego czytania i rozbudzić w nichvodpowiedzialność za środowisko naturalne. W naszej szkole w akcji udział wzięły dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas I-III. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej – Słodziaka, z elementów nadających się do recyklingu.
11 listopada jest podniosłą datą, w której cały kraj świętuje odzyskanie niepodległości. Od najmłodszych lat pielęgnuje się i wdraża wartości patriotyczne, które towarzyszą człowiekowi całe życie. Przedszkolaki również chciały upamiętnić ten dzień poprzez symboliczne recytowanie wierszy oraz odśpiewanie hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”.
13 XI.2019 r. wszystkie grupy 6–latków pod opieką swoich wychowawców wybrały się na spotkanie ze sztuką do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl pt. Pinokio.
Prace przedszkolaków i ich rodziców – przygotowane na konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” można zobaczyć w holu budynku przedszkola. Zapraszamy!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu wyruszyliśmy z dziećmi na wyprawę w poszukiwaniu bajkowych kluczy uprzejmości. Kolorowe czapy, strojne szaty, różdżki, peleryny wypełniają przedszkolną przestrzeń. Bawią się wszystkie przedszkolaki, wszyscy podejmują te same działania, ale w innym czasie i w innym miejscu.
Dnia 25 października w Polsce obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji wszystkie grupy 6-latków skorzystały z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Cycowie, która zorganizowała spotkanie z panią Małgorzatą Więcławską-Siwek – lekarzem weterynarii. Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom, jak należy właściwie opiekować się psami.
Pamiętamy i uczymy dzieci mówić "dziękuję" bohaterom. Umożliwia nam to, edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich. BohaterON – włącz historię! powstał, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.
23.10.2019 r., grupy 6-latków obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka, z tej okazji zorganizowano wyjazd do pobliskiego Ośrodka agroturystycznego Marynka, tam dzieci zostały przywitane pysznymi frytkami oraz domowym kompotem. Natomiast zorganizowane zabawy na świeżym powietrzu przyniosły wiele uciechy i śmiechu.
Dnia 23 października 5–latki z grupy „Żuczki” i „Motylki” wybrały się do Urzędu Pocztowego w Cycowie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza. Naczelnik poczty opowiedział dzieciom jak bardzo jest odpowiedzialna i potrzebna praca listonosza oraz jak wygląda droga listu lub innych przesyłek do adresata. Dzieci obejrzały także logo poczty oraz poznały zakres usług pocztowych.
Maluchy wybrały się na poszukiwania oznak jesieni do pobliskiego lasu. Celem wyjazdu była oberawcja, związanych z bieżącą porą roku zmian zachodzących w przyrodzie oraz zapoznanie się ze środowiskiem leśnym. Przedszkolaki poznały podstawowe rodzaje drzew iglastych i liściastych oraz śledziły przy pomocy szkieł powiększających wędrówki leśnych owadów.
Przedszkole - miejsce, gdzie dzieci spotykają się z rówieśnikami, radośnie spędzają czas, bawiąc się i ucząc. Przedszkole to również miejsce spotkań z różnymi osobami, którzy chcą nas odwiedzić. I tym razem tak było. W pewien październikowy tydzień odwiedziły naszych przedszkolaków ich mamy.
18.10.2019 r. 6-latki wybrały się do szkolnej Izby Regionalnej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały eksponaty wystawione w Izbie.
15.10.2019 r., grupy 6-latków odwiedził gość specjalny funkcjonariuszka policji, pracownik Komendy Powiatowej w Łęcznej. Pani policjantka poprowadziła niezwykle interesujące zajęcia o tematyce bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym pieszym, o znakach drogowych na które należy zwracać uwagę oraz w jaki sposób zachować ostrożność. Przeprowadzane były inscenizacje różnych sytuacji drogowych oraz eksperymenty, którymi dzieci były bardzo zainteresowane.
Dnia 15.10.2019 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z paniami policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Panie policjantki przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniały numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym.
10.10.2019 r. przedszkolaki wybrały się na spacer do lasu. Dzieci obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie oraz spędziły miło czas na świeżym powietrzu.
W środę 9 października nasze przedszkole odwiedził Teatr KRAK-ART, który przedstawił spektakl pt. „Pinokio” – na podstawie bajki, której autorem jest włoski prozaik Carlo Collodi.
Jesień, to jedna z czterech pór roku, która zachwyca nas pięknem krajobrazu i bogactwem kolorów. Drzewa „gubią” liście, które tańcząc na wietrze upiększają świat kolorami jesieni. Niemal w każdym miejscu można zobaczyć je w różnych odcieniach: czerwonych, żółtych, pomarańczowych, brązowych, a nawet złotych. Drzewa zrzucają żołędzie i kasztany, a w słońcu pobłyskuje unoszące się w powietrzu babie lato.
30 września 6-latki uroczyście obchodziły „Dzień Chłopaka”. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom „Sto lat” i wręczyły drobne upominki. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu prezentów.
W naszym przedszkolu było bardzo owocowo. Cały tydzień upłynął nam pod znakiem zdrowych, kolorowych i pysznych owoców. Dzieci w swoich grupach własnoręcznie przygotowywały sałatkę owocową oraz pyszne babeczki.
Pod takim hasłem najmłodsze dzieci z naszego przedszkola obchodziły DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. 20 września to wspaniały dzień dla każdego milusińskiego. W każdej grupie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, beztroskiej zabawy, wypraw w nieznane oraz prezenty i poczęstunek niespodzianka. Ten dzień był pełen słońca, uśmiechu i szczęścia. Zabawa była wyśmienita, zarówno w naszym pięknym przedszkolu, na placu zabaw lub na wyjeździe.
Przedszkolaki z grupy PSZCZÓŁKI i STOKROTKI wybrały się na wspólna wycieczkę do Manufaktury słodyczy „Cukier-lukier” oraz miejsca zabaw EDU bawialnia w Lublinie. Na początku było bardzo słodko i kolorowo. Dzieci kochają słodycze i nie mogą się bez nich obejść. Obejrzały one słodki pokazi wykonały własnoręcznie wielkiego lizaka w malutkiej fabryce! A później było bardzo dużo wspólnej, wspaniałej zabawy…
W ramach zajęć na temat naszego kraju, regionu i miejscowości 6-latki odwiedziły Izbę Tradycji. Miejsce to odgrywa wyjątkową rolę w edukacji historycznej naszych uczniów. Promuje i przybliża sylwetkę Patrona oraz kształtuje świadomość, że jego dzieje są ściśle związane z naszą miejscowością i naszą lokalną historią. Była to niezwykle pouczająca i ciekawa lekcja historii dla 6-latków.
29 maja z okazji Dnia Dziecka 6-latki wybrały się na wycieczkę do Wojciechowa. W programie wycieczki było zwiedzani mini zoo, wspólne zabawy integracyjne oraz poczęstunek. Był to niezapomniany, pełen radości i wrażeń dzień.
Zajęcia otwarte to spotkania, dzięki którym rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje przedszkolak w grupie przedszkolnej. Tematem zajęć grupy „Pszczółki” była „Wielka wyprawa zajączków”. Wszystkie zabawy przygotowane na tą specjalną okazję sprawiły dzieciom wiele radości. Zajączki podczas swojej wyprawy układały puzzle, płynęły łodzią, rozwiązywały ciekawe zagadki, jechały pociągiem, recytowały wiersze, przechodziły przez jaskinię, śpiewały piosenki, łapały pszczoły.
Liga Ochrony Przyrody przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej po raz piąty zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Zabawa ze sztuką”- „Motyle” pod patronatem Starosty Powiatowego Łęcznej. Nasze przedszkolaki jak zwykle wykonały piękne prace o danej tematyce.
W konkursie „Pisanka Wielkanocna” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Cycowie dwie dziewczynki z grupy „Biedronki” zdobyły nagrody. Amelka Firlej uzyskała I miejsce w kategorii dzieci pięcioletnich, a Lena Józefczuk otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy obu dziewczynkom!
6-latki wybrały się do szkolnej Izby Regionalnej. Jest to miejsce, w którym można zapoznać się z pamiątkami z przeszłości gminy i regionu. Dzieci zobaczyły eksponaty związane z rzemiosłem: szewskim, krawieckim, stolarskim, kowalskim.
29 marca 2019 roku w grupie „Żabki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, których tematem była „Wielkanocna palma”. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców. Mimo wielu obowiązków mamusie licznie przybyły do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Atmosfera tego dnia była bardzo radosna. Zarówno przedszkolaki jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciu, a mieli do wykonania ważne zadanie – wykonywali palmę wielkanocną. Spisali się doskonale.
29 marca 2019 w grupie „Stokrotki” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem babci i dziadka. Spotkanie miało formę zajęć otwartych zatytułowanych "Wielkanoc tuz, tuz…" Podczas zajęć dzieci z pomocą gości wykonały kolorowe kartki świąteczne oraz girlandę wielkanocną, która jest elementem dekoracji w sali przedszkolnej. Zaproszeni goście mieli możliwość oglądania oraz uczestniczenia w zajęciach, które miały rodzaj doświadczeń i eksperymentów.
Dnia 22.03 przedszkolaki z grupy "Żabki" oraz "Myszki" uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Lublina na spektakl "Pyza na polskich dróżkach" w Teatrze im. Andersena w Centrum Spotkania Kultur. To bajka adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów. Występ aktorów, scenografia i treść przedstawienia oraz wątki humorystyczne zaciekawiły małych widzów.
Po długim zimowym przebywaniu w domu i małej ilości ruchu dzieci marzą o „szaleństwach” na świeżym, cieplejszym powietrzu – sprzyja temu wiosna. Wiosenne spacery, wyjazdy są świetną okazją do wspólnych zabaw, śmiechu, ruchu i oddychania świeżym powietrzem. Dzieci uwielbiają wszelką aktywność. Do wspaniałej zabawy zostaliśmy zaproszeni wspólnie z przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego w Janowicy.
21 marca - Pierwszy dzień wiosny, tego dnia tradycyjnie w naszym Przedszkolu na pożegnanie Zimy "topiliśmy" Marzannę. Wszystkie grupy przedszkolne zebrały się przed przedszkolem i rozpoczęły marsz ku wiośnie, oczywiście z Marzanną na honorowym miejscu. Przeszliśmy nad naszą rzekę i wrzucając kukłę do wody, dzieci radosnymi okrzykami żegnały zimę. Następnie z entuzjazmem powitały upragnioną wiosnę, na którą długo czekały.
Dzień kobiet to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań zarówno tych dużych, jak i małych. Przedszkolaki także świętowały w tym dniu. Z tej okazji chłopcy zaśpiewali dla dziewczynek uroczyste „100 lat”, składali życzenia”, a następnie wręczyli niespodzianki. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji konkursy i konkurencje. Na buziach dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu, byli mili i uczynni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i upominki.
Dnia 8 marca przedszkolaki z naszego przedszkola od samego rana były mocno podekscytowane. Po śniadaniu wyjechały do Chełmskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Przygody kota – mądrość pokoleń”. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, a dla niektórych była to pierwsza wizyta w teatrze. Z wypiekami na twarzach patrzyły na przygody bohaterów. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.
5 lutego 2019 roku przedszkolaki z obu grup „Pszczółki” i „Stokrotki” wybrały się na warsztaty plastyczne, które odbyły się w Majdanie Zahorodyńskim w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Dzieci spędziły tam intensywny i pracowity dzień wykonując piękne ozdoby walentynkowe a także wypiekały pierniczki.
4 stycznia 2019 w przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadziła pani Marta Brodowska ze Strefą Pierwszej Pomocy. W zaczarowany świat ratownictwa medycznego zabrały nas królica Anna, sęp Daniel i świnka Pe, którzy w swojej leśnej podróży napotykali na różne niebezpieczeństwa. Bohaterowie animacji w zabawny sposób przekazały dzieciom umiejętności wzywania pomocy, tworzenia opatrunków, opatrywania złamań, czy postępowania przy utracie przytomności.
W czasie roku szkolnego odwiedzali nas różni goście. Najważniejszymi i najbardziej wyczekiwanymi byli rodzice oraz dziadkowie. Z rodzicami zimą odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Ozdoby choinkowe”, podczas których dzieci wspólnie z mamami i tatusiami wykonały ozdoby świąteczne. Zaangażowanie, pomysłowość i poczucie humoru ze strony rodziców uatrakcyjniło spotkanie czego efektem była pięknie przystrojona choinka w naszej sali.
19 grudnia przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.
Szopka Bożonarodzeniowa to element bez którego trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia. Przypomina nam o istocie celebrowania tych najpiękniejszych kilku dni w roku. W związku z tym nasze przedszkole postanowiło zorganizować konkurs skierowany do rodziców i dzieci na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. Najciekawszą wyłoniliśmy poprzez głosowanie publiczności. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się 14 grudnia 2018 r.
11 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu zaprzyjaźnionego górnika – dziadka Michała z grupy 3, 4 – latków. Podczas spotkania gość opowiedział maluchom o pracy górnika, sposobach wydobywania węgla oraz innych ciekawostkach związanych z pracą w kopalni. Przedszkolaki dowiedziały się do czego służy nam w życiu codziennym węgiel. Okazało się, że jest on nie tylko źródłem ciepła ale także składnikiem lekarstw, a nawet niektórych przedszkolnych zabawek.
Co tak pachnie w przedszkolu? To dzieci pieką pierniki z przepisu mamy Szymona. Wystarczy tylko mąka, miód (oczywiście należy spróbować czy jest dość słodki), przyprawa korzenna, masło, jajko, soda i odrobina brązowego cukru...w mig powstają pyszne słodkości. Jeszcze tylko wałkowanie ciasta i można wycinać pierniczki w różnych kształtach. Przedszkolakom najbardziej do gustu przypadła foremka serduszko.
Kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży jest skutecznym działaniem w szeroko pojętej profilaktyce. Włączenie się naszego przedszkola w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia służyło poszerzeniu zakresu działań, których celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie.
21 oraz 23 listopada przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina Zorza w Chełmie. Dzieci obejrzały serię bajek pt. „Rodzina Treflinków”. Bajka opowiada zabawne historie, przekazując dzieciom wiedzę o świecie i życiowych postawach. Chwali przyjacielskie i otwarte podejście do innych, rozbudza ciekawość najmłodszych wobec otaczającego świata i odkrywa drzemiące za każdym rogiem nowe możliwości. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała.
Każdy z nas ma swoje święto. Obchodzą je również pluszowe misie, które wraz z dziećmi miały okazję wybrać się do naszego przedszkola na dzień pełen atrakcji.
Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią stomatolog. Tłumaczyła ona dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, pokazała również, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować zęby. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.
20 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Polskim Radiu Lublin na Tańcobajce pt. „Smoki, Damy i Rycerze”. Ach, co tam się działo… Było niesamowicie.. dużo emocji, wspólne tańce, śpiewy, śmiech. Ponadto na dzieci czekała porywająca muzyka, teatr lalek, oryginalna scenografia i kostiumy, oraz kilka niespodzianek.
W dniu 16 listopada 2018 r. w GDK odbył się III Przegląd Pieśni Patriotycznych pt. „Śpiewam Ojczyźnie Swej”. Przedszkole Samorządowe reprezentowały 3 i 4-latki z grupy „Stokrotki” i 6-laki z grupy „A”. Dzieci odważnym krokiem zajęły scenę, przedstawiając swoje umiejętności wokalne przed szerszą publicznością, śpiewając piosenkę pt.: „Symbole Polski” oraz „Co to jest niepodległość?”. Ponadto starszaki nagrają śpiewany utwór.
W dniu 16 listopada 2018 r. w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego; ,,Na Najzabawniejszą Dynie” adresowanego do dzieci i ich rodziców.
Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu wyruszyliśmy z dziećmi na wyprawę w poszukiwaniu bajkowych przygód. Pomagały nam w tym dobre wróżki, księżniczki, zaczarowane zwierzątka - przewodnicy po bajkowych krainach.
>W piątkowe popołudnie w grupie „Motylków” odbyło się spotkanie z rodzicami pt. „Jesienne zabawy z rodzicami”. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały się tanecznie i wokalnie.
Piękna, jesienna pogoda pozwoliła, by przedszkolaki obchodziły „Święto darów jesieni“ nie tylko podczas zajęć w salach przedszkolnych, ale również podczas wycieczek. „Myszki“, „Żabki“, „Motylki“, „Biedronki“ wybrały się do lasu w Wólce Cycowskiej. Spacer po lesie sprawił, że przedszkolaki zmieniły się nie tylko w uważnych obserwatorów jesiennej przyrody, ale również w poszukiwaczy jesiennych skarbów, o czym świadczyły kieszenie pełne szyszek i żołędzi.
Cześć! Nazywam się Smok Smokowski. Stworzył mnie sam Jan Brzechwa i mieszkam w swoim wierszyku. Niestraszny ze mnie zwierzak, choć straszny niejadek. Pewnego dnia nie chciałem zjeść obiadku i moja rozgniewana smocza mama wysłała mnie za karę w podróż po świecie bajek. Wędrówka trwała 7 dni. Trafiłem do Czerwonego Kapturka, który pomylił mnie z wilkiem. Tańcowałem z Igłą (tej od Nitki). Kaczka Dziwaczka nauczyła mnie zabawnego zaklęcia, dzięki któremu mogłem skakać z bajki do bajki.
22 października w naszym przedszkolu w ramach zajęć dydaktycznych odbyło się spotkanie z policjantem. Miało ono na celu utrwalenie z przedszkolakami zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz przypomnienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci w domu oraz w przedszkolu. Pani policjantka rozmawiała z maluchami o tym, jak należy właściwie zachowywać się w kontaktach z obcymi, jak dbać o własne bezpieczeństwo oraz do kogo zwrócić się po pomoc.
Jak powstaje chleb? – na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź. W październiku wzięły udział w wycieczkach edukacyjnych do piekarni, gdzie zostali w ciekawy i praktyczny sposób zapoznani z procesem wypieku pieczywa. Nasze dzieci obejrzały piekarnię, poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane, a także miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Na zakończenie pobytu, każdy przedszkolak otrzymał świeżutką bułeczkę.
W dniu 17 października dzieci z grupy „Motylki” i grupy „Biedronki” uczestniczyły w edukacyjnej wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Przedszkolaki wraz z przewodnikiem udały się na najstarszą ścieżkę przyrodniczą „Dąb Dominik” wiodącą przez torfowiska porośnięte roślinnością zbliżoną do podbiegunowej tundry. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego, gdzie dzieci podpatrywały w specjalnych inkubatorach cykl rozwojowy żółwików. Niewątpliwie wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody, ekologii i niezapomnianą przygodą.
W piątek 12 października nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Cycowie gościła pisarkę, aktorkę i tancerkę, Elżbietę Bednarczyk. Spotkanie dla najmłodszych odbyło się w naszym przedszkolu. Pani Elżbieta Bednarczyk reżyseruje również przedstawienia teatralne i projektuje do nich stroje. Spotkanie było bardzo urozmaicone. Pani Elżbieta najpierw opowiadała o swojej ostatniej książce dla dzieci "Kłótnia w tornistrze".
W tym tygodniu w naszym przedszkolu było bardzo owocowo. Cały tydzień upłynął nam pod znakiem zdrowych, kolorowych i pysznych owoców!
20 września to dla przedszkolaków ważna data. Obchodzony jest wtedy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dla wszystkich grup przedszkolnych była to doskonała okazja do wspaniałej zabawy. Przedszkolaki zamieniły się w detektywów, rozwiązywały zagadki i szukały ukrytego w sali przedszkolnej skarbu, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, tańcach i konkursach. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu, każde dziecko otrzymało odznakę przedszkolaka. To było wesołe i kolorowe święto.
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzone było 27 i 28 września w grupach 3- i 4-latków. Każda grupa, a w szczególności dziewczynki, przygotowały w tym dniu wiele niespodzianek dla swoich kolegów.
28 września 6 latki obchodziły Dzień Chłopaka. W każdej grupie dziewczynki wspólnie z Paniami odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło również drobnych upominków. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.
W piątek 28.09.2018 r. „Motylki” obchodziły Dzień Chłopaka w przedszkolu. Dzień upłynął nam pod hasłem „Jesteśmy dżentelmenami!”
27.09.2018 r. 6 - latki wybrały się na spacer do lasu poszukiwać śladów jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie oraz spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, przyrody leśnej.
Niepełnosprawny Przemek mieszka w Czeremsze na Podlasiu. Niewiele rzeczy sprawia mu tu radość, a największą... pocztówki, które ślą do niego ludzie z całego świata. Wypełnił nimi już pokaźnych rozmiarów karton. Te widokówki dają mi energię do życia. Postanowiliśmy, że też taka pocztówkę z pozdrowieniami, wyślemy. Mieszkamy przecież w takiej pięknej miejscowości. Cała wyprawa związana z tym zadaniem była wspaniała przygodą.
Nasze przedszkolaki brały udział w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Dzieci Kontra Śmieci – Recyklingowe Zwierzęta” organizowanym przez Przedszkole nr 1 w Łęcznej. Karolina Protas wykonała pracę przestrzenną pt. „Słoń Trąbalski” i została za nią nagrodzona. Nadia Świecak i Piotr Oziemczuk również zostali wyróżnieni i nagrodzeni za swoją ciężką pracę.
Dnia 8 czerwca wszystkie przedszkolaki obchodziły Święto Rodziny. Pogoda w tym dniu nam sprzyjała, więc świętowaliśmy na świeżym powietrzu w Gospodarstwie Agroturystycznym „Cyganówka” w Wólce Cycowskiej. Śmiech, zachwyt, podekscytowanie, wrzawa i jazgot to tylko część tego, co mama i tata ze swoimi pociechami doświadczyli podczas tego radosnego dnia.
7 czerwca 2018 grupa 5-latków reprezentowała przedszkole w V Regionalnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Siedliskie Nutki 2018. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób dodając do treści piosenki czarujący uśmiech.
29 maja 2018 r. do naszego przedszkola przybyło Mobilne Oceanarium, które zabrało naszych przedszkolaków w niezwykłą podwodną podróż. Zanim jednak zanurkowaliśmy w oceanie dzieci miały możliwość wysłuchania pogadanki na temat "darów oceanu". W specjalnej kopule ustawionej w jednej z sal przedszkolnych, wyświetlona została prezentacja 3D. Przedszkolaki mogły w niej odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń...
Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
15 maja przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Lublina. Obejrzały wystawiany w Studiu Muzycznym Polskiego Radia spektakl „Tańcobajki. Kot w butach i kapeluszach”. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. Prowadzący zabawę wodzirej, uczył je prostych gestów i choreografii, poprzez wspólne tańce dzieci mogły w pełni zaangażować się w widowisko.
27 kwietnia w Zespole Szkół w Cycowie odbył się III Powiatowy Przegląd Ekologiczny „Ekologiczny Pokaz Mody”.
Wszystkie grupy 3-4 latków 19 kwietnia 2018 roku wybrały się do Lublina na seans filmowy w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, programu edukacyjnego w Multikinie. Przedszkolaki oglądały krótkometrażowe animacje m.in. Bolek i Lolek, Reksio czy Kudłatek. Wielką atrakcją zanim dzieci przystąpiły do oglądania było zwiedzanie kabiny projekcyjnej czy sal kinowych. W trakcie seansu dzieci degustowały dwa smaki popcornu.
18 kwietnia 2018 roku przedszkolaki z obu grup „Pszczółki” i „Żabki” wybrały się na warsztaty plastyczne, które odbyły się w Majdanie Zahorodyńskim w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Dzieci spędziły tam intensywny i pracowity dzień wykonując piękne ozdoby rękodzielnicze. Poznały sposoby jak można samodzielnie zrobić masę księżycową, piankową, zimną porcelanę czy piasek kinetyczny. Zabawa była doskonała a dzieła dzieci wyszły przepiękne.
Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej - Akademia Aquafresh.
28.03.2018 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IX Gminnego Konkursu Plastycznego „Kraina bajek”. Tego dnia dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek. Obejrzały wystawioną przez grupę teatralną Krak - Art bajkę „O rybaku i złotej rybce” oraz wcięły udział we wspólnej zabawie z grupą animacyjną.
Dnia 22 marca 2018 roku 3-4 latki wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Urszulina do pizzerii „Klimat” na specjalne zajęcia dotyczące przygotowania pizzy. Przedszkolaki miały okazję poznać z bliska proces tworzenia pizzy, uczyły się samodzielnie przygotować placki na pizzę i fachowo je podrzucać, (z pomocą pani) tak jak to robią mistrzowie oraz samodzielnie dobierały składniki, z których wykonały swoje pizze. Warsztaty zakończyły się degustowaniem zrobionej przez dzieci pizzy. Smakowała wyśmienicie!
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. W tym dniu wszystkie przedszkolaki powędrowały nad rzekę Świnkę, aby pożegnać ZIMĘ i symbolicznie "utopić" Marzannę. Od tej chwili przed nimi same słoneczne dni!
Dnia 18 marca 2018 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cycowie odbył się Wielkanocny Kiermasz Świąteczny. Podczas kiermaszu odbyło się również wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc w oczach dziecka”, którego organizatorem była GBP w Cycowie.
W naszym przedszkolu u dzieci z grupy „Żabki” i „Pszczółki” było bardzo głośno i aromatycznie. Na stole znajdowała się mąka, jaja, cukier, olej, cynamon, marchewka czyli składniki do wykonania muffinek.
Wszystkie nasz przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym „W wiejskiej zagrodzie”, organizowanym przez Targi Lublin S.A. w ramach Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2018. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu, namalowaniu lub sfotografowaniu zwierzęcia/zwierząt gospodarskich. Z tego zadania wywiązały znakomicie się wszystkie dzieci.
14 lutego 2018 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, walczyły o gorące serduszko, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało piernikowe serce. Był to dzień miłych wrażeń.
Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.
21 grudnia w przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ozdoba świąteczna”. Uczestnikami były dzieci wraz z rodzicami ze wszystkich grup przedszkolnych.
19 grudnia przedszkolaki ze wszystkich grup spotkały się, aby wspólnie kolędować. Starsze dzieci zaprezentowały w wersji instrumentalnej przepiękne kolędy, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera radości i wspólnego przezywania tej chwili. Na zakończenie pan Dyrektor złożył wszystkim uczestnikom życzenia spokojnych, rodzinnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.
19 grudnia w przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez panie z „Domu Tradycji Ludowej” w Starej Wsi pt. „Święta tuż, tuż…”. Warsztaty nawiązywały do tradycji bożonarodzeniowej. Podczas tych zajęć przedszkolaki poznały dawne (dziś już zapomniane) zwyczaje i obrzędy. Zadaniem dzieci było namalowanie anioła farbami akrylowymi na desce. Podczas wykonywania tych prac widoczne było zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia celu. Pozwoliło to na stworzenie pięknych dzieł.
Wszystkie przedszkolaki bardzo zaangażowały się i wykonały piękne ozdoby na konkurs świąteczny organizowany przez Wójta Gminy Cyców, Gminny Dom Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach. Dzieci z grupy Pszczółki (3-4latki) zajęły III miejsce za wykonanie plakatu pt. „Święta bez nałogów”. Nagroda – bon o wartości 100zł, został wymieniony na gry i artykuły papiernicze do naszego przedszkola. NASZYM PRZEDSZKOLAKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
7 grudnia 2017 r. wszystkie przedszkolaki gościły górnika: dziadka Wiktorka z gr. "Pszczółki" - p. Jana Okonia.
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Już od dawna trwały przygotowania do tego spotkania, dzieci uczyły się wierszyków, śpiewały piosenki, ćwiczyły układy taneczne – a wszystko to specjalnie dla Mikołaja.
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Już od dawna trwały przygotowania do tego spotkania, dzieci uczyły się wierszyków, śpiewały piosenki, ćwiczyły układy taneczne – a wszystko to specjalnie dla Mikołaja.
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Już od dawna trwały przygotowania do tego spotkania, dzieci uczyły się wierszyków, śpiewały piosenki, ćwiczyły układy taneczne – a wszystko to specjalnie dla Mikołaja.
Dzieci z młodszych grup przedszkolnych (3-4 latki) wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami po raz pierwszy włączyły się w akcję MARZYCIELSKA POCZTA. Zajęcia rozpoczęły się od zaprezentowania profilu Weroniki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wzruszającej historii i z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Powstały piękne kolorowe kartki, które będą wspaniałym prezentem na Mikołajki i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Dnia 24 listopada 2017 r. zaplanowany był wyjazd do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt. „Calineczka” dla grup: Myszki, Pszczółki, Żabki. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Prawdziwa sceneria, efekty świetlne, kostiumy, muzyka to niewątpliwe atuty spektaklu. Dynamiczne tempo akcji poruszało wyobraźnię, pozwalało także pomyśleć nad sprawami ważnymi dla dużego i małego człowieka – nad uczciwością, przyjaźnią.
10 listopada w GDK odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznych pt. „Śpiewam Ojczyźnie Swej”. Przedszkole Samorządowe reprezentowały 5-latki z grupy Motylki i Biedronki.” Dzieci odważnym krokiem zajęły scenę przedstawiając swoje umiejętności wokalne przed szerszą publicznością śpiewając piosenkę pt. „Przybyli ułani pod okienko”, oraz „Serce w plecaku”.
„W zdrowym ciele zdrowy duch” – pod takim hasłem świętowaliśmy „Dzień Sportu” 8 listopada w naszym przedszkolu.
Przedszkolaki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać, spożywać duże ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach zawartych w owocach, postanowiliśmy zrobić soki, sałatki. Wszystkim bardzo smakowało. Wszytkie te smakołyki wykonane przez dzieci nie zawierały cukru i konserwantów. Smacznego.
W dniu 24 października 2017 r. w grupach 6-latków odbyło się spotkanie z panią weterynarz Małgorzatą Więcławską-Siwek pracującą w Gabinecie Weterynarii w Cycowie. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych.
20 października 5-latki „Motylki” i „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Dzieci wspólnie szukały „śladów jesieni”, zbierały szyszki, żołędzie, kasztany i kolorowe liście. Zebrane eksponaty zostały umieszczone w kąciku przyrody.
W październikowym kalendarzu uroczystości przedszkolnych nie mogło zabraknąć Dnia Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrane przedszkolaki zgromadziły się w jednej z przedszkolnych sal, zaaranżowanej na ten dzień na salę widowiskową. Zuzia z grupy 6-latków jak profesjonalna konferansjerka, bez tremy poprowadziła program artystyczny. Przedszkolaki pięknie prezentowały swoje zdolności: recytowały, śpiewały i tańczyły dla swoich Pań, Dyrekcji, koleżanek i kolegów.
Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.
Dnia 26 września 2017 r. gościliśmy policjantów. Na widok munduru Policjanta i Policjantki dzieci były bardzo zaskoczone i jednocześnie zachwycone. Dzieci tego dnia dowiedziały się o znakach drogowych i sygnalizacji świetlnej. Mogły zobaczyć jak wyglądają prawdziwe kajdanki i krótkofalówkę oraz dowiedzieć się o ich przeznaczeniu.
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
Już po raz ósmy nauczyciele naszego przedszkola ogłosili konkurs plastyczny „Kraina Bajek”, skierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat z wszystkich placówek na terenie naszej gminy. W tym roku zmieniona została dotychczasowa forma konkursu. Ocenie podlegały prace grupowe, a nie jak dotychczas indywidualne. Jury w składzie p. Ewa Kloc, p. Sylwia Delekta-Prokopiuk i p. Ewa Matuła miało niełatwe zadanie. Wszystkie 19 prac zgłoszonych do konkursu było estetycznych, pomysłowych, samodzielnych i bajecznie kolorowych.
Mini Zoo w Leonowie niewątpliwie jest atrakcją dla małych i dużych, dlatego też dzieci z naszego przedszkola tak chętnie odwiedzają to miejsce. 7 czerwca do Leonowa wybrali się najmłodsi, przedszkolaki z grup „Żabki” i „Myszki”.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka grupa 3-4 latków "Pszczółki" wybrała się na wycieczkę do Lublina. Przedszkolaki odwiedziły Centrum Rozrywki "Koziołek" gdzie czekało na nich wiele atrakcji, m.in.: baseny z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, kolorowe samochodziki, pluszowe i edukacyjne zabawki. Dzieci świetnie się bawiły, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Po zabawie wybraliśmy się do Multikina, aby obejrzeć bajkę pt. "Dudi- cała na przód" czyli ciekawą opowieść o podwodnym świecie.
W roku szkolnym 2016/2017 nasze przedszkole realizowało Ogólnopolski Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.
Zabawy pod chmurką dostarczają nam dużo pozytywnych emocji, a przede wszystkim zdrowia. Dlatego nie warto siedzieć w domu! Dzieci są zachwycone, gdy zorganizujemy im zabawę na podwórku, w ogrodzie, parku, lesie, czy na łące. Będzie mogło wyładować swoją energię i wyhasać się do woli. Zabawy na świeżym powietrzu uwielbiają wszystkie dzieci, niezależnie od wieku. Ciepła, słoneczna wiosna to idealne pora roku, by na dworze spędzać miłe chwile.
30 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski „ŻYJĘ ZDROWO”. W konkursie brały udział dzieci z przedszkoli zrzeszonych w Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Nasze przedszkole reprezentowali: Julia Okoń, Laura Prokopiuk i Mikołaj Rusek.
Dzieci z siedmiu grup przedszkolnych świętowały dzień Mamy i Taty.
W dniach 27 i 28 kwietnia 2017 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oraz sześciolatki miały okazję uczestniczyć w pokazie zwierząt egzotycznych. Dzieci podziwiając wystawę rzadko spotykanych okazów zwierząt, usłyszały bardzo wiele ciekawostek związanych między innymi z budową, zwyczajami oraz sposobami opieki. Mogły też dotknąć skóry węża i potrzymać na rękach najmniejszego żółwia na świecie.
Wojewódzki Przegląd Poezji Dziecięcej „Kto czyta ma piękne sny…” to jedyne tego typu przedsięwzięcie w Lublinie organizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym, corocznie objęte Honorowym Patronem Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.
W kwietniu w Centrum Kultury w Łęcznej odbył się Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Nasze przedszkole reprezentowała grupa „Biedronki” z przedstawieniem pt. „Trzy Świnki”.
21 kwietnia 2017 r. grupa 3-4latków „Pszczółki” wybrała się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej oraz Jaskini Solnej „Barbórka”. Wyjazd zbiegł się ze świętem wojska, organizowanym na placu manewrowym, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystości, oglądać defiladę oraz pokaz musztry paradnej. Dzieci brały udział w prezentacji pojazdów wojskowych: samochodów, armat, sprzętu wojskowego, czołgów.
11 kwietnia w Zespole Szkół w Cycowie odbył się II Powiatowy Przegląd Ekologiczny „Ekologiczny Pokaz Mody”.
W marcu dzieci z przedszkola wybrały się do Teatru im. Andersena w Centrum Spotkania Kultur, na przedstawienie pt. „Proszę Słonia”. Po spektaklu przedszkolaki udały się do parku rozrywki „Mania Skakania”.
8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i świętowania. Nasi mali mężczyźni byli przemili, uczynni i sympatyczni :)
Jak tradycja nakazuje, w "tłusty czwartek" nie można nie zjeść pączka. W związku z czym gr. "Pszczółki" wyruszyła do Piekarni SG "SCh" w Cycowie. Aby pod czujnym i życzliwym okiem fachowców zapoznać się z etapem przygotowania i smażenia pączków.
Dzień Babci i Dziadka w grupach przedszkolnych dzieci pięcioletnich czyli w „Motylkach” i „Biedronkach”.
W czwartek i piątek czyli 16 i 17 lutego grupy najmłodszych przedszkolaków: Żabki, Pszczółki, Myszki zorganizowały uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.
Kornel Makuszyński - prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta, członek Polskiej Akademii Literatury, przed drugą wojną światową jeden z najpoczytniejszych pisarzy, autor cyklu książek dla dzieci - o Koziołku Matołku i o małpce Fiki-Miki. Dzieci z naszego przedszkola zafascynowane właśnie przygodami Koziołka Matołka, acz niekoniecznie bystrego bohatera, postanowiły wykonać pracę plastyczną i zgłosić ją na konkurs.
Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego w styczniu, poprosiłyśmy chętnych Rodziców, o przeczytanie bajek w naszym przedszkolu.
Wspólne kolędowanie w przedszkolu.
Jak co roku przed długo wyczekiwanym Mikołajem dzieci piszą listy z prośbą o wymarzone prezenty. I tak było i tym razem, dzieci z grupy „Biedronki” napisały listy i wysłały do Św. Mikołaja. Zdziwienie było ogromne, bo Mikołaj odpisał każdemu przedszkolakowi. Do każdej zaadresowanej imieniem i nazwiskiem koperty włożył list i kolorowankę. Ponadto każdy list został opatrzony oryginalną pieczęcią z symbolem Mikołaja – nie codziennie nasze pociechy otrzymują tak przygotowana przesyłkę. Radość bezcenna!
6 grudnia zgodnie z tradycją do Zespołu Szkół w Cycowie zawitał Św. Mikołaj.
29.11.2016 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań odbyło się wiele wróżb, m.in. wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przelewaliśmy wosk, przepowiadaliśmy przyszłość.
28.11.2016 r. w naszym GDK odbył się I PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH „Śpiewam Ojczyźnie Swej”. Celem przeglądu jest popularyzacja pieśni patriotycznej wśród dzieci i młodzieży, wzbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do rodzimej ziemi, inspirowanie zainteresowań problematyką pieśni patriotycznej, a tym samym poszukiwanie jej źródeł przez najmłodsze pokolenie.
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Na początku roku szkolnego wychowawczynie z Przedszkola Samorządowego w Cycowie ogłosiły zbiórkę zabawek dla dzieci z Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie. Odzew dzieci i rodziców był bardzo duży, zebraliśmy ogromna ilość zabawek, pluszaków i gier. Dziękujemy z całego serca ;-)
Zobaczyliśmy na własne oczy jak powstają cukierki oraz lizaki! Pokaz rozpoczął się o godzinie 11 i trwał ok. godziny. W Manufakturze Cukier Lukier gotują karmelową masę, wylewają ją na kamienny blat i barwią, a potem… – widzieliśmy to sami!!! Podczas każdego pokazu dziecko (także dorosły) może wykonać własnego lizaka! I zawsze chętnie częstują słodkościami.
W dniu 28 października w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”.
W październiku nasze przedszkole odwiedzili rodzice, którzy zaprezentowali dzieciom swój zawód, pasję i zainteresowania. Rodzice Nikodema opowiedzieli o swoim zamiłowaniu do sportu. Tato zademonstrował techniki sztuki walki. Dzieci z wielką ochotą przemierzały rękawice i próbowały swoich sił na dywanie. Dużo radości sprawiła wspólna gimnastyka z mamą. Każde dziecko lubi ruch, a z mamą Nikodema to czyta zabawa.
W październiku w ramach realizacji tygodniowego tematu o zwierzątkach odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Małgorzatą Więcławską - Siwek. Pani doktor rozmawiała z przedszkolakami na temat opieki i pielęgnacji zwierząt domowych. Uświadomiła przedszkolakom, że zwierzęta, tak jak ludzie czasem chorują i cierpią. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta weterynarza.
Jesień obdarza nas hojnie wieloma bogactwami. Pamiętając o tym i chcąc na każdym kroku przybliżać naszym przedszkolakom dary natury, w październiku dzieci wzbogaciły wiedzę na temat różnych owoców ich walorów zdrowotnych. W każdej grupie dzieci wykazały się dużą samodzielnością. Przedszkolaki wykonywały owocowe szaszłyki, owocową sałatkę i piekły jabłuszka. Wszystkie dzieci chętnie spożywały własnoręcznie wykonane smakołyki. Bogatsze dzieci o nowe wrażenia smakowe oraz zaopatrzone w witaminy, wyruszyły na podbój jesieni.
12 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, ale to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie.
13 października grupa pszczółki, zaraz po śniadaniu wyjechała na wycieczkę autokarem do leśniczówki. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie czy pani Jesień już do niego zawitała, bezpośrednia obserwacja, uwrażliwianie na piękno jesiennego krajobrazu.
Nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa.
20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola.
16 września przedszkolaki włączyły się do Akcji Sprzątanie Świata. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów i recyklingu. Poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Po zajęciach dydaktycznych w grupach, dzielne i pełne zapału przedszkolaki wyruszyły na wielkie porządkowanie terenu wokół przedszkola. Wyposażone w rękawiczki i worki z zaangażowaniem przystąpiły do zadania.
24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu.
Piękne stroje, dekoracja i wspaniali aktorzy. Już po raz siódmy spotkaliśmy się na Gminnym Konkursie 'Kraina Bajek'.
Dnia 1 czerwca 2016 r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej znajdującej się w naszej miejscowości, gdzie niezwykle gościnnie zostały przyjęte.
Dzisiaj te serca powiedzą same jak bardzo kocham tatę i mamę.
15 kwietnia w grupie "Pszczółek" odbyły się zajęcia otwarte pt. "Wielkanoc tuż tuż".
22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Żyję zdrowo”.
Tak jak nakazuje tradycja 21 marca w chłodny poranek przedszkolaki wyposażone w wiosenne emblematy wyruszyły w barwnym korowodzie w stronę miejscowej rzeki. Przedszkolny korowód otwierała niesiona przez jedną z pań słomiana kukła z modnym warkoczem - panna Marzanna.
Dnia 20 marca 2016 r. grupy 3 i 4 latków wybrały się do Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie na przedstawienie pt. „Baśń o zaklętym kaczorze".
Tym razem w wypiekach wielkanocnych. W czwartek 10 marca 2016 roku dzieci z grup: Pszczółki, Żabki i Motylki postanowiły zamienić się w cukierników i przygotować świąteczne wypieki.
Dzień Zakochanych to czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy.
W tym tygodniu poznaliśmy tajniki zawodów wykonywanych przez naszych rodziców. Zostaliśmy zaproszeni do salonu fryzjerskiego.
Podczas realizowania 8 edycji programu edukacyjnego pt. „Mamo, tato wolę wodę” nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Portret Wodnego Superbohatera, którym chcę być”.
Luty 2016 r.
8 stycznia 2016 r.
Grudzień 2015 r.
Grudzień 2015 r.
16 grudnia 2015 r.
4 grudnia 2015 r.
26 listopada 2015 r.
25 listopada 2015 r.
19 listopada 2015 r.
Listopad 2015 r.
Listopad 2015 r.
3 listopada 2015 r.
22 października 2015 r.
19 października 2015 r.
20 października 2015 r.
9 października 2015 r.
7 października 2015 r.
6 października 2015 r.
30 września 2015 r.
26 czerwca 2015 r.
23 czerwca 2015 r.
19, 22 maja 2015 r.
Kwiecień - maj 2015 r.
29 maja 2015 r.
20 maja 2015 r.
19 maja 2015 r.
5 maja 2015 r.
30 kwietnia 2015 r.
14-15 kwietnia 2015 r.
Kwiecień 2015 r.
23 marca 2015 r.
Marzec 2015 r.
Marzec 2015 r.
28 stycznia 2015 r.
5 grudnia 2014 r.
31 października 2014 r.
29 października 2014 r.
23 października 2014 r.
19 września 2014 r.
14 czerwca 2014 r.
27 maja 2014 r.
22 maja 2014 r.
30 kwietnia 2014 r.
10-11 kwietnia 2014 r.
21 marca 2014 r.
8 marca 2014 r.
14 lutego 2014 r.
13 lutego 2014 r.
13 stycznia 2014 r.
25 listopada 2013 r.
19 grudnia 2013 r.
6 grudnia 2013 r.
4 grudnia 2013 r.
4 grudnia 2013 r.
29. listopada 2013 r.
29 listopada 2013 r.
29 listopada 2013 r.
29 listopada 2013 r.
29 listopada 2013 r.
25 listopada 2013 r.
Listopad 2013 r.
Listopad 2013 r.
27 listopada 2013 r.
26 listopada 2013 r.
25 listopada 2013 r.
25 listopada 2013 r.
19 listopada 2013 r.
15 listopada 2013 r.
8 listopada 2013 r.
31 października 2013 r.
30 października 2013 r.
28 października 2013 r.
25 października 2013 r.
25 października 2013 r.
Październik 2013 r.
16 października 2013 r.
14 października 2013 r.
10 października 2013 r.
8 października 2013 r.
3 października 2013 r.
Październik 2013 r.
30 września 2013 r.
20 września 2013 r.