Przy okazji zbliżającego się Dnia Patrona, a także z myślą o przyszłorocznej rocznicy nadania naszej szkole zaszczytnego imienia 7 Pułku Ułanów Lubelskich postanowiliśmy odnaleźć groby weteranów 7 Pułku i oddać im cześć składając wiązanki kwiatów i zapalając symboliczny znicz.
Szkoła w Cycowie nie nosiłaby imienia 7 Pułku Ułanów Lubelskich, gdyby nie postawa tych wielkich ludzi, ich chęć zaszczepienia wśród młodych ludzi tradycji i wartości kawaleryjskich.
Wielcy patrioci, do końca swojego życia bezgranicznie oddani naszej szkole.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
Ppłk Witold Szaniawski, płk Aleksander Bielak i rtm. Aleksander Onyszko
Weterani 7 Pułku Ułanów Lubelskich - wspaniali ludzie, którzy byli inicjatorami nadania szkole imienia 7 PUŁKU UŁANÓW LUBELSKICH w 1992 r., ufundowali sztandar i drzewce, niejednokrotnie gościli w murach naszej szkoły.
Witold Szaniawski zmarł 18 września 2003 r. Został pochowany w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.
Płk Aleksander Bielak urodził się 7 grudnia 1919 roku w Dębinie (pow. Kraśnik); przydzielony do 7 Pułku Ułanów Lubelskich w wieku niespełna 16 lat.
Uczestnik m.in. bitwy pod Suchowolą (dwukrotnie ranny), żołnierz AK o pseudonimie "Zefir".
Założyciel i wieloletni prezes "Stowarzyszenia Weteranów, Ich Rodzin i Sympatyków 7 Pułku Ułanów Lubelskich".
Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej i wieloma innymi medalami i dyplomami za aktywność na niwie krzewienia tradycji kawalerii.
Zmarł 19 lutego 2005 r. Pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie.
Rtm. Aleksander Onyszko urodzony 24 stycznia 1915 r. w Zawieprzycach.
Rotmistrz 7 Pułku Ułanów Lubelskich; brał czynny udział w walkach z hitlerowskim najeźdźcą m.in. w obronie Mlawy, Makowa, Pułtuska, Wyszkowa oraz w bitwie pod Suchowolą.
W szeregach Armii Krajowej przyjął pseudonim "Zagłoba". W okresie konspiracji działał na terenie Zawieprzyc i okolic. Odznaczony wieloma krzyżami i medalami.
Aktywny działacz na rzecz szerzenia tradycji 7 Pułku Ułanów zwłaszcza na terenie Lublina.
Zmarł 27 marca 1997 r., pochowany na Cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.
Jego żona Maria również pozostawała w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły i wielokrotnie nas odwiedzała. W 2005 r. dokonała przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia szkolnej Izby Tradycji 7 Pułku Ułanów Lubelskich.
Oddaliśmy również hołd żołnierzom 1 dywizjonu 7 Pułku Ułanów Lubelskich kryptonim "Jeleń" - pododdziału Armii Krajowej działającego w okresie okupacji niemieckiej w Polsce oraz biorącego udział w walkach Powstania Warszawskiego.
Zbiorowa mogiła poległych żołnierzy dywizjonu znajduje się na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.