10 kwietnia 2011 r. w Spale odbyły się uroczyste obchody upamiętniające śp. generała broni Tadeusza BUKA, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
W uroczystościach wzięli udział dyrektor Zespołu Szkół w Cycowie Zbigniew Rutkowski oraz Wójt Gminy Cyców Jan Baczyński vel Mróz.
W rocznicę katastrofy smoleńskiej żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej wspólnie z żołnierzami z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) i 34 Brygady Kawalerii Pancernej (34BKPanc) z Żagania oddali hołd Dowódcy Wojsk Lądowych Generałowi Broni Tadeuszowi Bukowi, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.
Uroczystości rozpoczęły się na Cmentarzu Parafialnym w Spale, gdzie żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej wystawili posterunek honorowy przy grobie Pana Generała. O godz. 8.41 zebrani zapalili znicze i złożyli wieńce.
Następnie Rodzina zmarłego Generała, delegacje żołnierzy i przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Spale w intencji gen. T.Buka i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
O godz. 10.00 przy moście na rz. Pilicy w Spale rozpoczęła się dalsza część uroczystości - odsłonięcie i poświecenie obelisku z tablicą pamiątkową oraz nadanie mostu imienia Generała Broni Tadeusza BUKA.
Zwieńczeniem obchodów było rozpoczęcie Sztafety "Ku pamięci generała broni Tadeusza BUKA" zorganizowanej przez 34 Brygadę Kawalerii Pancernej z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania, w której uczestniczyć będą również żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Po komendzie dowódcy 11DKPanc: "Nieście imię generała Buka do Żagania" wyruszyła sztafeta w składzie 8 żołnierzy. Uczestnicy sztafety przebiegną 450 km na trasie Spała - Żagań.
Generał Tadeusz Buk zaczynał swoją żołnierską służbę w Żaganiu jako dowódca plutonu, tam też otrzymał pierwszą gwiazdkę generalską, ale równie silnie związany był z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim oraz ze Spałą, gdzie zamieszkał z rodziną. Sztafeta żołnierzy ma połączyć symbolicznie ze sobą te dwa miejsca.
Od 10 do 15 kwietnia br. żołnierze będą nieść wieść o Generale Tadeuszu Buku - spotykać się z lokalnymi mieszkańcami oraz młodzieżą szkolną i opowiadać o Generale, oddając w ten sposób hołd swojemu byłemu dowódcy, który odszedł na wieczną wartę.