obrazek

Powiatowe Igrzyska i Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych

27 września 2011 r.

Zespół Szkół w Cycowie wygrał we wszystkich kategoriach Powiatowych Igrzysk i Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Tradycyjnie dnia 27.09.2011r. w Cycowie odbyły się inaugurujące sportowy rok szkolny Igrzyska i Gimnazjada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem imprezy były Powiatowy SZS, UKS „Amator” oraz Zespół Szkół w Cycowie, a fundatorem nagród Starostwo Powiatowe w Łęcznej. Uroczystego otwarcia imprezy oraz wręczenia okazałych pucharów i medali dokonali Starosta Kazimierz Budka, Wójt Jan Baczyński vel Mróz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Cycowie mgr Zbigniew Rutkowski.

Pomimo pięknej pogody, stawiła się tylko część reprezentacji wyłonionych we wcześniej przeprowadzonych eliminacjach gminnych. W kategorii szkół podstawowych wygrali chłopcy z Cycowa przed zawodnikami z Ludwina, Jawidza, Spiczyna i Ostrówka. Wśród dziewcząt wygrały reprezentantki Cycowa przed zawodniczkami z Ostrówka, Spiczyna i Jawidza. Gimnazjadę w kategorii dziewcząt jak i chłopców zdominowali reprezentanci Cycowa przed drużynami ze Spiczyna, trzecie miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły drugie reprezentacje Gimnazjum w Cycowie. Dwie zwycięskie reprezentacje w poszczególnych kategoriach będą reprezentowały powiat w rozgrywanych również w Cycowie dnia 30.09.2011 zawodach szczebla rejonowego.