obrazek

Przełaje powiatowe w Cycowie

26 września 2013 r.

Dnia 26.09.2013 r. na obiektach sportowych LKS „Błękit” w Cycowie rozegrane zostały Igrzyska i Gimnazjada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorami zawodów były: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Uczniowski Klub Sportowy „Amator” przy ZS w Cycowie. Udział brała młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów wyłoniona we wcześniej rozgrywanych zawodach gminnych. Dwie najlepsze szkoły w kategoriach uzyskały awans do zawodów rejonowych które zostaną rozegrane na tych samych obiektach w Cycowie dn. 03.10.2013 r.

Niesprzyjające warunki pogodowych sprawiły, że do udziału w zawodach stawili się tylko najbardziej wytrwali miłośnicy biegania.

W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych zwyciężył zespół z Cycowa przed biegaczkami z Jawidza, a w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła SP w Cycowie przed, SP2 w Łęcznej i SP w Jawidzu.

Biegi gimnazjalistów zdominowały dziewczęta i chłopcy z Cycowa. Szkoda że w tej kategorii startowały tylko dwa gimnazja w Cycowie i Ludwinie, widocznie pozostałych wystraszyła pogoda.

Jak zwykle nie zawiedli przedstawiciele samorządu terytorialnego. W otwarciu i Podsumowaniu zawodów uczestniczyli Starosta Adam Niwiński, Wójt Jan Baczyński vel Mróz i Dyrektor Zespołu Szkół w Cycowie Zbigniew Rutkowski. Okazałe puchary i dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe.

Tekst: Dariusz Bednaruk.
Zdjęcia: Paweł Enskajt.