obrazek

Cztery drużyny Zespołu Szkół w Cycowie w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych

3 października 2013 r.

Dużym sukcesem biegaczy Zespołu Szkół w Cycowie zakończyły się rozgrywane dnia 03.10.2013  r. na obiektach sportowych LKS "Błękit" Igrzyska i Gimnazjada Rejonowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział 450 biegaczy reprezentujących 5 powiatów: chełmski, chełmski grodzki, włodawski, świdnicki i łęczyński. Ta największa na terenie powiatu impreza sportowa dla młodzieży już tradycyjnie organizowana była przez: Uczniowski Klub Sportowy "Amator" i Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Cycowie.

Na zawody stawiły po dwie drużyny wyłonione z wcześniej odbytych eliminacji powiatowych i gminnych.

W kategorii dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych wygrała Świdnicka Siódemka, drugą lokatę zajęli dziewczęta i chłopcy z Cycowa. Trzecie miejsce w kategorii chłopców zajął drugi zespół reprezentujący powiat łęczyński – SP 2 w Łęcznej. W kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajął zespół z Siedliszcza.

Jeszcze lepiej zaprezentowali się sportowcy z Gimnazjum w Cycowie wygrywając z dużą przewagą zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Wśród dziewcząt miejsca drugie i trzecie zajęły gimnazja z Siedliszcza i gimnazjum nr 1 ze Świdnika, a w kategorii chłopców gimnazjum nr 1 Świdnik i gimnazjum nr 8 Chełm.

Kategorię licealistek tradycyjnie zdominowały dziewczęta z II LO w Chełmie przed ZSZ 1 i II LO we Włodawie i IV LO w Chełmie, natomiast wśród chłopców zwyciężył ZSE i III LO w Chełmie przed ZSZ 1 i II LO we Włodawie i II LO w Chełmie.

Otwarcia igrzysk dokonali zaproszeni goście, Wójt Wiesław Pikuła i Dyrektor ZS, w Cycowie Zbigniew Rutkowski natomiast gimnazjadę i licealiadę otwarły Dyrektor Gimnazjum Violetta Marciniak oraz Dyrektor SP Małgorzata Cybulska.