Bieg - „Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”

Kogut Nikola i Albert Zalewski reprezentanci Zespołu Szkół w Cycowie zwycięzcami I Biegu „Mila Pamięci Ofiar Komunizmu” w Lublinie.

Organizatorem biegu była Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Bieg odbył się na terenie Parku Ludowego w pobliżu Lubelskich Targów S. A w dniu 17 września 2016 r. (sobota). W ramach wydarzenia odbyły się trzy biegi dedykowane rodzicom, nauczycielom i uczniom ze szkół podstawowych, klasy IV-VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponad gimnazjalnych. Dystans biegów we wszystkich kategoriach wynosił 1609 m. (mila lądowa). Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Dla zwycięzców przewidziano dekorację medalową.

W zawodach pomimo wolnej od nauki soboty wzięło udział 37 dziewcząt i chłopców uczęszczających do Zespołu Szkół w Cycowie. W kategorii dziewcząt reprezentujących szkoły podstawowe wygrała Nikola Kogut, a 3 miejsce zajęła Nikola Olko, w kategorii chłopców na drugim miejscu uplasował się Konrad Chudzik. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce na podium zajął Albert Zalewski wyprzedzając nieznacznie kolegę z klasy Krzysztofa Koniszewskiego, na piątym miejscu dobiegł Michał Zalewski. Młodzież do zawodów przygotował Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego.