Gimnazjum w Cycowie najlepsze w klasyfikacji drużynowej XVII Biegu Niepodległości w Chełmie

Gimnazjum w Cycowie najlepsze w klasyfikacji drużynowej XVII Biegu Niepodległości w Chełmie

Do kultywowanej od lat tradycji sportowej Zespołu Szkół w Cycowie wszedł udział w zawodach upamiętniających kolejne rocznice odzyskania niepodległości. W latach 2014-15 Nasi uczniowie startowali w Łęcznej i w Świdniku, w tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia do Chełma. Bieg Niepodległości w Chełmie po raz kolejny przyciągnął tłumy młodych sportowców, którzy pragnęli czynnie upamiętnić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Emocji było sporo, nie wszystkim startującym udało się ukończyć bieg, ponieważ ze względu na warunki pogodowe, niską temperaturę i śliską nawierzchnię parkowych alejek wymagał ciągłej koncentracji i dużych umiejętności technicznych. Tym bardziej cieszy wynik naszych gimnazjalistów którzy z dużą przewagą wygrali bieg w klasyfikacji generalnej szkół.

27 edycja Międzynarodowego Biegu Niepodległości odbyła się na terenie Parku Miejskiego przy al. Armii Krajowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w sześciu kategoriach: dziewcząt i chłopców (klasy III–IV SP i klasy V-VI SP), oraz dziewcząt i chłopców (klasy I–III gimnazjum).

Jak zwykle nie zawiódł Michał Zalewski wygrywając dobrze obstawiony bieg w kategorii chłopców kl. I-III gimnazjum. To już druga wygrana Michała w tym roku, 17 września zajął pierwsze miejsce w zorganizowanym w Lublinie biegu „Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”. W tej samej kategorii 4. miejsce zajął Krzysztof Koniszewski, a 7. Albert Zalewski. W kategorii dziewcząt uczęszczających do gimnazjum miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły: (5.) Milena Jakubczak, (8.) Martyna Jaworska, (9.) Aleksandra Okoń.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Patrycja Piotrowska zajmując 2. miejsce w kategorii dziewcząt kl. V-VI, 10. miejsce zajęła Nikola Kogut.

Wyniki pozostałych uczniów Zespołu Szkół w Cycowie.