Większość miejsc na podium dla uczniów Zespołu Szkół w Cycowie

Większość miejsc na podium dla uczniów Zespołu Szkół w Cycowie

W dniu 26 maja 2017 r. odbył się XV Bieg im. Kasztelana Jana Tęczyńskiego – Łęczna 2017 pod patronatem Burmistrza Łęcznej i Starosty Powiatu Łęczyńskiego.

Tradycyjnie w biegach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Cycowie. W kategorii szkół podstawowych kl.  III-IV dobrze zaprezentowały się Natalia Głąb (II miejsce) i Nikola Zwolińska (III miejsce). Bezkonkurencyjny dla rywali był Kacper Pleskot wyprzedzając całą stawkę o kilkadziesiąt metrów, VI miejsce zajął Konrad Chruścik, a VIII Jakub Liborski. Wśród dziewcząt z klas V-VI najlepiej wypadła Patrycja Piotrowska (II miejsce), na IV pozycji uplasowała się Nikola Kogut), kolejne miejsca zajęły: Nikola Olko (VI), Klaudia Piotrowska (VII), Anna Godna (VIII). Spośród chłopców w tej kategorii III miejsce zajął Konrad Chudzik, VI był Mikołaj Chmielewski, a VII Karol Matuła.

Rywalizację gimnazjalistów całkowicie zdominowali chłopcy z Cycowa. Tradycyjnie nie zawiódł Michał Zalewski który w tempie dla siebie treningowym wyprzedził całą stawkę rywali. Na II i III miejscu bieg ukończyli Albert Zalewski i Krzysztof Koniszewski. Wśród dziewcząt zawody wygrała Milena Jakubczyk, II miejsce zajęła Martyna Jaworska, IV Urszula Zawrotniak, a VI Karolina Greczkowska.

Tekst: Dariusz Bednaruk. Zdjęcia: archiwum szkoły.

Rok szkolny: 2016/2017