Mamy Niepodległą! – edycja 2020

Mamy Niepodległą! – edycja 2020

Mamy Niepodległą! jest ogólnopolską akcją społeczną organizowaną od 2013 r. przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego, skierowaną do wszystkich, bez względu na wiek, czy poglądy i zainteresowania.

Organizatorzy zachęcają do optymistycznego świętowania rocznicy odzyskania Niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej. A właśnie w 2020 roku szczególnego znaczenia nabiera symbolika pozdrowień i wyrazów pamięci poprzez pocztówkę.

Każda z edycji akcji Mamy Niepodległą! to trzy różne projekty kartek autorstwa uznanych artystów, promocja nowoczesnego patriotyzmu i upowszechnianie dzielenia się radością.

plakat

Od kilku lat do akcji włączają się również uczniowie Zespołu Szkół w Cycowie, przekazując najlepsze życzenia z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości przyjaciołom szkoły, współpracującym instytucjom, a także swoim rodzinom i znajomym.

Pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, udało się podtrzymać szkolną tradycję wysyłania niepodległościowych pozdrowień także w tym roku. Mamy nadzieję, że unikalne kartki pocztowe Mamy Niepodległą! sprawiły odbiorcom wiele radości.

Tekst: M. Gawlińska. Zdjęcia: M. Gawlińska.

GALERIA ZDJĘĆ: Mamy Niepodległą! – edycja 2020.

Rok szkolny: 2020/2021