Cudowna Lampa Aladyna

„Cudowna Lampa Aladyna”

8 listopada 2012 r.

8 listopada 2012 r do przedszkola zawitał teatrzyk. Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu pt. "Cudowna Lampa Aladyna". Z ogromnym zaciekawieniem śledziły losy chłopca Aladyna. Raz śmiejąc się, raz drżąc przed Czarnoksiężnikiem, który wprowadził spore zamieszanie, próbując zawładnąć czarodziejską lampą. Na szczęście, jak to zwykle w bajkach bywa wszystko dobrze się zakończyło. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do sal przedszkolnych.

Kanapki w wykonaniu przedszkolaków

23 października 2012 r.

W ramach realizacji tematu "Warzywa" dzieci z grupy 5-latków przyniosły do przedszkola swoje ulubione warzywa oraz fartuszki. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały wybrane warzywa. Rozróżniały je za pomocą wzroku, węchu a także smaku. Celem zajęć było nie tylko rozpoznawanie i nazywanie warzyw, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie się i higienę podczas przygotowania posiłków. Po zajęciach teoretycznych, dzieci przystąpiły do wykonania zdrowych kanapek. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w rolę kucharza, z dużym podekscytowaniem komponowały swoje kanapki. Na koniec nastąpiła rzecz najsmaczniejsza mianowicie degustacja kanapek.