Odwiedziny panów górników w przedszkolu

4 grudnia 2013 r.

Dnia 4 grudnia przedszkolaków z grupy "Motylki" oraz "Biedronki" odwiedził górnik - pan Leszek Marcinek oraz pan Brzozowiec. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć z bliska galowy górniczy mundur. Wysłuchały również ciekawych opowieści o tej ciężkiej i ważnej pracy. Najbardziej spodobała im się czapka górnika z białym i czarnym pióropuszi. Nie obyło się bez przymierzania i pozowania do zdjęć. Na zakończanie dzieci wręczyły podziękowanie.

Andrzejkowe wróżby w przedszkolu

29. listopada 2013 r.

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc w dzień Świętego Andrzeja by wspólnie pobawić się, potańczyć poczarować i powróżyć. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości ktoś musi uważać na zdrowie, ktoś spotka kogoś dawno nie widzianego...) i tej bardziej odległej (np. dotyczącej tego, jaki zawód wybiorą przedszkolaki, jak już dorosną).

Dzień pluszowego misia w przedszkolu

25 listopada 2013 r.

W poniedziałek 25 listopada w grupie 6 latków "A", "B" i "C" obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły w tym dniu do przedszkola swoje ukochane misie, które zaprezentowały we wspólnym tańcu. Następnie dzieci wysłuchały krótką historię o powstaniu misia, po której wzięły udział w licznych konkurencjach i zabawach. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich dzieci.

Wycieczka do stajni Lansada

Wycieczka do stajni "Lansada"

25 października 2013 r.

25 października 6 latki grupa "A" wybrały się na wycieczkę do stajni "Lansada", która znajduje się w gospodarstwie agroturystycznym "Cyganówka". Właścicielka opowiedziała wiele ciekawostek związanych z hodowlą koni i ich zwyczajami. Dzieci i dowiedziały się co najchętniej jedzą konie, jaką mają maść, jak się zachowują, jakie są ich zwyczaje, a także miały możliwość karmienia i pogłaskania koni.