„Dom tradycji ludowej” w Starej Wsi

19, 22 maja 2015 r.

Dnia 19, 22.05.2015 dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do "Domu Tradycji Ludowej" w Starej Wsi. Prowadzone są tam zajęcia warsztatowe dla dzieci, które polegają na poznaniu prac w gospodarstwie domowym w dawnej polskiej wsi - pranie w balii na tarze, zagniatanie ciasta w niecce, karmienie kóz itp. Po zjedzeniu pysznych, słodkich ciasteczek, które dzieci same zrobiły, tworzyły swoje własne rękodzieło - poduszkę kotek. Wszystkie pluszowe poduszki wróciły już do domów razi z dziećmi.

„HELLO MY WORLD” w przedszkolu

20 maja 2015 r.

Kampania „Hello My World” to wielkie dziecięce przedsięwzięcie, którego celi jest ratowanie ginących gatunków zwierząt, w szczególności orangutanów. Projekt zainicjowany został przez międzynarodową szkołę języka angielskiego Helen Doron English w związku z okrągłą, 30. rocznicą istnienia szkoły. Na spotkaniu lektorka Centrum Helen Doron z Łęcznej opowiadała przedszkolakom o tym, jak ważne jest ratowanie orangutanów. Dzieci miały okazję obejrzeć filmik, a także poznały słownictwo niezbędne do zrozumienia słuchanego tekstu. Były zabawy ruchowe oraz wspólne odśpiewanie piosenki –specjalnie dla orangutanów, żeby im pomóc.

Znamy różne zawody - OSP Cyców

19 maja 2015 r.

Dnia 19 maja 2015 roku przedszkolaki w ramach poznawanej tiatyki "Znamy różne zawody" odwiedziły OSP w Cycowie. Panowie strażacy opowiedzieli dzieciom o trudnej, a czasami niebezpiecznej pracy strażaka oraz zaprezentowali 3 samochody specjalistyczne wraz z całym wyposażenii. Odbył się pokaz użycia węża strażackiego do wody i piany. Dzieci oglądały również sprzęt do ratowania życia i zdrowia tj.: nożyce do cięcia metalu, nosze dla chorych, aparat ratunkowy z maską przeciwgazową itp.

Wyjazd do kina

23 października 2014 r.

W dniu 23 X 2014 r przedszkolaki z grupy "Żabki" i "Myszki" wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do kina na bajkę "Pszczółka Maja". Seans swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci na barwną łąkę usłaną kwiatami oraz pełną żyjących owadów. Bajka wywarła ogromne wrażenie na młodych widzach, zwłaszcza na tych którzy w kinie byli po raz pierwszy. Była to wspaniała filmowa przygoda pełna niezapomnianych bohaterów i poczucia humoru.