Przedszkolaki żegnają zimę

Tak jak nakazuje tradycja 21 marca w chłodny poranek przedszkolaki wyposażone w wiosenne emblematy wyruszyły w barwnym korowodzie w stronę miejscowej rzeki. Przedszkolny korowód otwierała niesiona przez jedną z pań słomiana kukła z modnym warkoczem - panna Marzanna.

zobacz całość

Kolejny sukces Przedszkolaków!

Tym razem w wypiekach wielkanocnych. W czwartek 10 marca 2016 roku dzieci z grup: Pszczółki, Żabki i Motylki postanowiły zamienić się w cukierników i przygotować świąteczne wypieki.

zobacz całość
Pani weterynarz z wizytą w przedszkolu

22 października 2015 r.

22 października 2015 r. w ramach realizacji tygodniowego tiatu o zwierzętach ,odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Małgorzatą Więcławską - Siwek. Celi spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na tiat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny po każdej zabawie z pupili musimy myć ręce.

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

9 października 2015 r.

9 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu zaprosiły gości na akadiię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek i dużo miłych słów.

Wycieczka do lasu

7 października 2015 r.

7 października dzieci z grupy "Motylki", "Biedronki" i 6-latki wybrały sie na wycieczkę do lasu. Dzieci poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajinic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy, runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie.